EUFONIA co to jest
Jak się pisze Eufonia. Czym jest instrumentacji głoskowej, zabieg językowy służący raczej w.

Definicja Eufonia

Co to znaczy EUFONIA: [gr. eufonia ´dobre brzmienie´] - jeden ze sposobów instrumentacji głoskowej, zabieg językowy służący raczej w tekstach literackich. Jego celem jest wywołanie - przy głośnym czytaniu tekstu - efektu dźwięczności, melodyjności. Uzyskuje się go poprzez harmonijny dobór wyrazów, gdzie skład wchodzą głoski o podobnym brzmieniu, a również poprzez odpowiedni układ intonacyjno-rytmiczny. Eufonia używana jest czasem jako środek do naśladowania dźwięków przyrody: O szyby deszcz dzwoni, deszcz dzwoni jesienny (L. Staff). Z eufonią mamy także do czynienia w odmianach języka innych niż artystyczna. Na przykład w języku mówionym zasady eufonii nakazują unikać trudnych do wymówienia połączeń spółgłoskowych, a w tekstach pisanych - niepotrzebnych rymów, powtórzeń, rozpoczynania wyrazu od tej samej sylaby, co wygłoś poprzedzającego

Definicja Enklityka:
Co to jest enclitica, z gr. enklitikon ´nachylenie´] - słowo, który przy mówieniu nie ma własnego akcentu i tworzy całość akcentową ( zestrój akcentowy) z słowem poprzedzającym. Enklitykami są krótkie eufonia.
Definicja Etykieta Językowa:
Co to jest danej społeczności wzorów językowych zachowań grzecznościowych, zwyczajowo przyporządkowanych określonym sytuacjom pragmatycznym (Encyklopedia kultury polskiej XX wieku, t. 2). Chodzi zatem w eufonia.
Definicja E Ruchome:
Co to jest Samogłoska e, która w różnych formach fleksyjnych tego samego wyrazu albo w słowach pokrewnych może pojawiać się albo zanikać, na przykład kotek -kotka, przyszedł-przyszła, owca - owiec. Oboczność tę eufonia.

Czym jest Eufonia znaczenie w Słownik na E .

  • Dodano:
  • Autor: