HIPERBOLA co to jest
Jak się pisze Hiperbola. Czym jest odpowiednik: przesadnia. Bazuje na takim zastosowaniu środków.

Definicja Hiperbola

Co to znaczy HIPERBOLA: [gr. hyperbole ´przerzucenie, przesada´] - polski odpowiednik: przesadnia. Bazuje na takim zastosowaniu środków językowych, które potęgują zjawiska. W tekstach literackich może służyć nadaniu uroczystego tonu, budowaniu nastroju grozy: Geniusz, huragan ducha, potworna potęga (J. Tuwim). W tekstach należących do odmiany potocznej użycie wyrażenia określającego jakiś element z zamierzoną przesadą może mieć funkcję perswazyjną: każdy kłos na wagę złota, lub zwyczajnie wyrażać mocne emocje: oszaleję z niepokoju; tys. razy ci powtarzam, nie rób tego

Definicja Homonimy:
Co to jest ´równobrzmiący´] -jednostki języka (na przykład wyrazy, konstrukcje składniowe) mające jednakowe brzmienie, lecz inne znaczenia. Najczęściej mówmy o homonimach jako o dwóch słowach mających hiperbola.
Definicja Hiponim:
Co to jest zobacz HIPONIMIA hiperbola.
Definicja Hiperpoprawność:
Co to jest przesada poprawnościowa. Błąd językowy, który wynika z chęci powstania poprawnej formy w oparciu o jakąś regułę normy językowej. Jednakże niedostateczna znajomość tej reguły skutkuje utworzenie formy hiperbola.

Czym jest Hiperbola znaczenie w Słownik na H .

  • Dodano:
  • Autor: