SŁOWIAŃSKIE JĘZYKI co to jest
Jak się pisze Języki Słowiańskie. Czym jest na: zachodnio-słowiańskie (polski z dialektami.

Definicja Języki Słowiańskie

Co to znaczy JĘZYKI SŁOWIAŃSKIE: należą do rodziny języków indoeuro-pejskich. Podzielone są na: zachodnio-słowiańskie (polski z dialektami kaszubskimi, czeski, słowacki, dolnołużycki, gómołużycki i wymarłe: słowiński, połabski); wschodnio-słowiańskie (rosyjski, białoruski, ukraiński); południowo-słowiańskie (serbsko-chorwacki, słoweński, bułgarski, macedoński i martwy staro-cerkiewno-słowiański. Języki słowiańskie są językami fleksyjnymi (z archaiczną deklinacją i dość uproszczoną w relacji do stanu dawniejszego koniugacją). Wykazują sporo cech podobnych do języków bałtyckich, z którymi tworzyły kiedyś wspólnotę językową. Dzisiaj wymienione języki funkcjonują jako języki literackie, aczkolwiek czas kształtowania się odmiany literackiej - szczególnie w językach południowych - przypada dopiero na wiek XIX-XX. Języki słowiańskie posługują się w zapisie dwoma alfabetami: łacińskim (teksty zachodnio-słowiańskie i słoweńskie i chorwackie) i zreformowaną cyrylicą (-"o język staro-cerkiewno-słowiański), powstała w oparciu o alfabet grecki (wschodniosłowiańskie i pozostałe południowe)

Definicja Językoznawstwo Strukturalne:
Co to jest lingwistyce zapoczątkowany poprzez Szwajcara F. de Saussure´a najpierw XX wieku. Wydane pośmiertnie jego wykłady uniwersyteckie pt. Kurs językoznawstwa ogólnego do dziś stanowią wykładnię języki słowiańskie.
Definicja Język Sztuczny:
Co to jest utworzony w celu porozumiewania się w określonej dziedzinie naukowo-technicznej albo porozumiewania się międzynarodowego w ogóle. Języki sztuczne mogą być tworzone z przedmiotów języków naturalnych języki słowiańskie.
Definicja Język Ogólny:
Co to jest kulturalny, język literacki, język standardowy. Ogólna odmiana języka narodowego. W odróżnieniu do dialektów i gwar ludowych ma szeroki zasięg (ogólnopaństwowy, ogólnonarodowy). Jest upowszechniany języki słowiańskie.

Czym jest Słowiańskie Języki znaczenie w Słownik na J .

  • Dodano:
  • Autor: