Co to znaczy JĘZYKOZNAWSTWO: wiedza o języku, edukacja zajmująca się językiem. Właściwe językoznawstwo powstaje w XIX wieku, a jako edukacja z wyraźnie określonym obiektem, celem, sposobem badań rozpoczyna się w początkach wieku XX wspólnie z powstaniem strukturalizmu. Jest zatem, podobnie jak literaturoznawstwo i kulturoznawstwo, w miarę młodą, odrębną dziedziną edukacji. W dawniejszych wiekach wspólne działania tych nauk i językoznawstwa określano mianem filologii. Problemami języka zajmowali się również filozofowie i to już od czasów starożytnych. XX-wieczne teorie językoznawstwa to: strukturalizm( | językoznawstwo strukturalne), gramatyka transformacyjno-generatywna ( językoznawstwo transformacyjno-generatywne) i kognitywizm ( językoznawstwo kognitywne)
- Definicja Język Prasłowiański:
- Co to jest słowiańskich. To jest język rekonstruowany, co znaczy, iż nie istnieją jakiekolwiek zapisy w tym języku. Formy wyrazowe, gramatyczne, mechanizmy fonetyczne, które miały być typowe dla tego języka, są językoznawstwo.
- Definicja Językoznawstwo Kognitywne:
- Co to jest cognitio´poznanie´;, -kie-runek w lingwistyce lat 80. i 90. XX wieku. Zapoczątkowany poprzez amerykańskich badaczy (R. Langacker, G. Lakoff, M. Johnson, R. Jack-endon). Wyrasta z zainteresowań językoznawstwo.
- Definicja Jabłonkowanie:
- Co to jest Właściwość fonetyczna obecna m. in. w gwarach zaolziańskich okolic Jabłonkowa. Na południu Polski, w części Śląska Cieszyńskiego, i na północy - w okolicach Ostródy, Lubawy i Malborka występuje językoznawstwo.
Czym jest Językoznawstwo znaczenie w Słownik na J .