Krzyżówka KONTAMINACJA co to jest
Jak się pisze Kontaminacja. Czym jest częściowe nałożenie na siebie) dwóch jednostek językowych co znaczy.

Czy przydatne?

Definicja KONTAMINACJA

Co to znaczy KONTAMINACJA: [z łaciny contaminatio ´zepsucie, splamienie´]-skrzyżowanie (częściowe nałożenie na siebie) dwóch jednostek językowych wskutek czego powstaje nowy obiekt językowy. Najczęściej mamy do czynienia z kontaminacją dwóch wyrazów, z których powstaje nowy leksem, na przykład chuderlawy utworzony został z przymiotników chudy i cherlawy, pamasol ´parasol´ (gwara studencka) z parnas i paraso-lang. brunch ´drugie śniadanie´ z breakfast ´śniadanie´ i lunch ´obiad´. Możemy także mówić o kontaminacji składniowej i frazeologicznej, na przykład grać kluczowe skrzypce powstało z grać kluczową rolę i grać pierwsze skrzypce; odgrywać znaczenie - zamiast mieć znaczenie albo odgrywać rolę. ~ popr. Nieuzasadnioną kontaminację dwóch stałych ( albo łączowych) związków frazeologicznych traktuje się jako błąd frazeologiczny (-o- błąd językowy). Zatem wspomnianą wyżej konstrukcję grać kluczowe skrzypce powinniśmy uznać za błędną

Co znaczy Kalka:
Porównanie calcare ´tłoczyć, odciskać´] - słowo, wyrażenie, zwrot, oparte na zapożyczonym wzorze strukturalnym. W ten sposób powstaje jednostka języka, która jest dokładnym odwzorowaniem obcego wyrazu kontaminacja co znaczy.
Krzyżówka Konstatacja:
Dlaczego zobacz AKT MOWY kontaminacja krzyżówka.
Co to jest Kategoria Słowotwórcza:
Jak lepiej z gr. kategoria ´sąd, orzeczenie´] - ekipa wyrazów pochodnych, które mają takie samo albo podobne znaczenie ogólne (strukturalne). Wspólne znaczenie mają wyrazy: domek, piesek, kwiatek, konik kontaminacja co to jest.
Słownik Kognitywizm:
Kiedy zobacz JĘZYKOZNAWSTWO KOGNITYWNE. KOHIPONIM - zobacz HIPONIMIA kontaminacja słownik.

Czym jest Kontaminacja znaczenie w Słownik na K .

  • Dodano:
  • Autor: