KONTAMINACJA co to jest
Jak się pisze Kontaminacja. Czym jest częściowe nałożenie na siebie) dwóch jednostek językowych.

Definicja Kontaminacja

Co to znaczy KONTAMINACJA: [z łaciny contaminatio ´zepsucie, splamienie´]-skrzyżowanie (częściowe nałożenie na siebie) dwóch jednostek językowych wskutek czego powstaje nowy obiekt językowy. Najczęściej mamy do czynienia z kontaminacją dwóch wyrazów, z których powstaje nowy leksem, na przykład chuderlawy utworzony został z przymiotników chudy i cherlawy, pamasol ´parasol´ (gwara studencka) z parnas i paraso-lang. brunch ´drugie śniadanie´ z breakfast ´śniadanie´ i lunch ´obiad´. Możemy także mówić o kontaminacji składniowej i frazeologicznej, na przykład grać kluczowe skrzypce powstało z grać kluczową rolę i grać pierwsze skrzypce; odgrywać znaczenie - zamiast mieć znaczenie albo odgrywać rolę. ~ popr. Nieuzasadnioną kontaminację dwóch stałych ( albo łączowych) związków frazeologicznych traktuje się jako błąd frazeologiczny (-o- błąd językowy). Zatem wspomnianą wyżej konstrukcję grać kluczowe skrzypce powinniśmy uznać za błędną

Definicja Końcówki Ruchome:
Co to jest mogą zamieniać własną pozycję, nie muszą występować po temacie fleksyjnym. W j. polskim końcówkami ruchomymi są końcówki l. i 2. osoby l. pój. i l. mn. czasownika: -m (-em) -ś,(-eś), -śmy, -ście kontaminacja.
Definicja Komunikacja Językowa:
Co to jest dzięki znaków językowych. By takie porozumienie mogło nastąpić, niezbędne jest zaistnienie aktu komunikacji, którego składnikami są: nadawca (ten, który mówi, wytwarza tekst), odbiorca (ten, który kontaminacja.
Definicja Końcówki Równoległe:
Co to jest występujące w tym samym przypadku w odmianie rzeczowników (także przymiotników) tego samego rodzaju. Tak na przykład rzeczowniki męskie mają w mianowniku liczby mnogiej aż cztery możliwe końcówki kontaminacja.

Czym jest Kontaminacja znaczenie w Słownik na K .

  • Dodano:
  • Autor: