MAKARONIZM co to jest
Jak się pisze Makaronizm. Czym jest wtrącane do tekstu pisanego w języku ojczystym. Najczęściej.

Definicja Makaronizm

Co to znaczy MAKARONIZM: [z wł. maccheroni ´makaron´] - słowo, zdanie obcojęzyczne wtrącane do tekstu pisanego w języku ojczystym. Najczęściej makaronizmami tytułujemy wtrącenia łacińskie w tekstach polskich. Takie makaronizmy, piętnowane poprzez znakomitych polskich twórców, pojawiały się w pierwszej kolejności w XVII i XVIII wieku. Por. makaronizowanie

Definicja Morfologia:
Co to jest postać´ + logos] - dział językoznawstwa zajmujący się opisem budowy wyrazów, które z punktu widzenia morfologii składają się z mających różny status i funkcję morfemów, a więc najmniejszych cząstek makaronizm.
Definicja Mazurzenie:
Co to jest Właściwość fonetyczna m. in. gwar mazowieckich. Zdarzenie językowe obecne w gwarach mazowieckich, małopolskich (bez Pogranicza Wschodniego Młodszego) i północnego Śląska. Bazuje na zastępowaniu w makaronizm.
Definicja Makaronizowanie:
Co to jest ´makaron´] - wtrącanie licznych wyrazów albo zwrotów obcojęzycznych w tekście mówionym albo pisanym. Początkowo makaronizmami nazywano wyrazy polskie z końcówkami łacińskimi, pojawiające się w makaronizm.

Czym jest Makaronizm znaczenie w Słownik na M .

  • Dodano:
  • Autor: