MAMOTREKT co to jest
Jak się pisze Mamotrekt. Czym jest odmiennie: mamotrept. Dawny rodzaj słowniczka łacińskiego do.

Definicja Mamotrekt

Co to znaczy MAMOTREKT: [gr. mammothreptos ´wychowany poprzez babkę, rozpuszczony^ - odmiennie: mamotrept. Dawny rodzaj słowniczka łacińskiego do Biblii, zawierającego trudniejsze wyrazy w kolejności tekstu. Polskie odpowiedniki nazw łacińskich - glosy - zapisywano pierwotnie na marginesach ksiąg teologicznych. To właśnie zgromadzone i uporządkowane glosy tworzyły mamotrekty. Ze średniowiecza znamy dwa mamotrekty - jeden z 1471 roku zwany kaliskim, a drugi lubiński, najprawdopodobniej z tego samego okresu

Definicja Motywacja:
Co to jest językoznawczych za motywację uznaje się relacja pomiędzy dwoma jednostkami językowymi, opierający na tym, iż forma i/albo funkcja jednej z nich staje się fundamentem oficjalną //albo semantyczną mamotrekt.
Definicja Makaronizowanie:
Co to jest ´makaron´] - wtrącanie licznych wyrazów albo zwrotów obcojęzycznych w tekście mówionym albo pisanym. Początkowo makaronizmami nazywano wyrazy polskie z końcówkami łacińskimi, pojawiające się w mamotrekt.
Definicja Makaronizm:
Co to jest ´makaron´] - słowo, zdanie obcojęzyczne wtrącane do tekstu pisanego w języku ojczystym. Najczęściej makaronizmami tytułujemy wtrącenia łacińskie w tekstach polskich. Takie makaronizmy, piętnowane mamotrekt.

Czym jest Mamotrekt znaczenie w Słownik na M .

  • Dodano:
  • Autor: