OKSYMORON co to jest
Jak się pisze Oksymoron. Czym jest których znaczenie jest przeciwstawne, sprzeczne, wykluczające.

Definicja Oksymoron

Co to znaczy OKSYMORON: [gr. oksys ´kwaśny´ + moros ´niemądry´] - kolekcja wyrazów, których znaczenie jest przeciwstawne, sprzeczne, wykluczające się: mądry głupiec; ogień krzepnie, blask ciemnieje; krzycząca cisza. Oksymoron jest używany w stylu artystycznym jako środek wzmacniający ekspresję wypowiedzi, zaskoczenie odbiorcy, wprowadzenie nieoczekiwanych skojarzeń. Czasem jednak - podobnie jak sporo innych środków stylistycznych - występuje w języku potocznym, w określonych związkach frazeologicznych: biały kruk - ´o czymś rzadkim´; stery maleńki - ´o dziecku zachowującym się nazbyt dorośle´

Definicja Ortografia:
Co to jest ´poprawny´ + grapho ´piszę´] - prawidłowa pisownia wyrazów i wyrażeń złożonych danego języka, a również zestaw reguł dotyczących poprawnej pisowni. Ustalaniem poprawnej pisowni i jej reguł oksymoron.
Definicja Opozycja Językowa:
Co to jest przeciwstawienie sobie dwóch jednostek języka (na przykład fonemów, morfemów). Jeden z podstawowych terminów służących w językoznawstwie strukturalistycznym. Strukturalizm zakładał, iż język to oksymoron.
Definicja Orzeczenie:
Co to jest zdania, która nazywa czynność albo stan podmiotu. Odpowiada na pytania: co robi? co się z nim dzieje?, w jakim jest stanie? Orzeczenie tworzy z podmiotem związek kluczowy ( związek składniowy) w oksymoron.

Czym jest Oksymoron znaczenie w Słownik na O .

  • Dodano:
  • Autor: