OKSYMORON co to jest
Jak się pisze Oksymoron. Czym jest których znaczenie jest przeciwstawne, sprzeczne, wykluczające.

Definicja Oksymoron

Co to znaczy OKSYMORON: [gr. oksys ´kwaśny´ + moros ´niemądry´] - kolekcja wyrazów, których znaczenie jest przeciwstawne, sprzeczne, wykluczające się: mądry głupiec; ogień krzepnie, blask ciemnieje; krzycząca cisza. Oksymoron jest używany w stylu artystycznym jako środek wzmacniający ekspresję wypowiedzi, zaskoczenie odbiorcy, wprowadzenie nieoczekiwanych skojarzeń. Czasem jednak - podobnie jak sporo innych środków stylistycznych - występuje w języku potocznym, w określonych związkach frazeologicznych: biały kruk - ´o czymś rzadkim´; stery maleńki - ´o dziecku zachowującym się nazbyt dorośle´

Definicja Orzecznik:
Co to jest zobacz ORZECZENIE OKSYMORON.
Definicja Osoba:
Co to jest czasowników wskazująca, na relację pomiędzy wykonawcą akcji wyznaczonej orzeczeniem a osobą wypowiadającą zdanie. Wyróżniamy trzy osoby w liczbie pojedynczej i trzy w liczbie mnogiej: Morfologicznym OKSYMORON.
Definicja Orzeczenie:
Co to jest która nazywa czynność albo stan podmiotu. Odpowiada na pytania: co robi? co się z nim dzieje?, w jakim jest stanie? Orzeczenie tworzy z podmiotem związek kluczowy ( związek składniowy) w zdaniu i OKSYMORON.

Czym jest Oksymoron znaczenie w Słownik na O .

  • Dodano:
  • Autor: