ONOMATOPEJA co to jest
Jak się pisze Onomatopeja. Czym jest dźwiękonaśladowczy utworzony w oparciu o imitację dźwięków.

Definicja Onomatopeja

Co to znaczy ONOMATOPEJA: [gr. onomatopoiia ´tworzenie nazw´] - słowo dźwiękonaśladowczy utworzony w oparciu o imitację dźwięków pozajęzykowych. Onomatopeiczne, a więc dźwiękonaśladowcze, są wyrażenia naśladujące głosy zwierząt i ptaków: miau miau; hau hau; muu; bee. W oparciu o rdzenie onomatopeiczne powstają także nazwy zwierząt albo czasowniki odnoszące się do ich głosów: kukułka, kukać od ku ku; gęgać od gę gę; bzyczeć od bzz. Podobnie powstają wyrażenia imitujące różne hałasy, odgłosy, regularnie rytmicznie się powtarzające: tik tak; pukpuk- z tego pukać-, chlup chlup- z tego chlupać i inne: zygzak, chlastać, dyndać. Onomatopeja regularnie używana jest jako środek artystyczny, rodzaj instrumentacji głoskowej

Definicja Oksymoron:
Co to jest ´niemądry´] - kolekcja wyrazów, których znaczenie jest przeciwstawne, sprzeczne, wykluczające się: mądry głupiec; ogień krzepnie, blask ciemnieje; krzycząca cisza. Oksymoron jest używany w stylu ONOMATOPEJA.
Definicja Ortografia:
Co to jest grapho ´piszę´] - prawidłowa pisownia wyrazów i wyrażeń złożonych danego języka, a również zestaw reguł dotyczących poprawnej pisowni. Ustalaniem poprawnej pisowni i jej reguł współcześnie zajmują ONOMATOPEJA.
Definicja Orzeczenie:
Co to jest która nazywa czynność albo stan podmiotu. Odpowiada na pytania: co robi? co się z nim dzieje?, w jakim jest stanie? Orzeczenie tworzy z podmiotem związek kluczowy ( związek składniowy) w zdaniu i ONOMATOPEJA.

Czym jest Onomatopeja znaczenie w Słownik na O .

  • Dodano:
  • Autor: