JĘZYKOWE TABU co to jest
Jak się pisze Tabu Językowe. Czym jest angielskiego: taboo] - zasada znana w wielu kulturach.

Definicja Tabu Językowe

Co to znaczy TABU JĘZYKOWE: [polinez. tapu ´nietykalny, zabroniony" za pośrednictwem z angielskiego: taboo] - zasada znana w wielu kulturach, niepozwalająca na wypowiadanie imion potężnych mocy, Boga, złych duchów, groźnych zwierząt, których przywołanie za pośrednictwem imienia mogłoby być niebezpieczne. We współczesnej polszczyźnie językowym tabu objęte są nazwy niektórych ciężkich chorób (rak, aids), śmierci, starości. Tak rozumiane tabu wynika z przekonania o istnieniu magicznej funkcji języka ( funkcje języka) wiążącej nazwę ze zjawiskiem poprzez nią oznaczanym. Unikanie wymawiania pewnych wyrazów może mieć przyczynę socjalną. Powiązane jest wtedy z etykietą językową. Tabu językowemu podlegają na przykład wyrażenia odnoszące się do fizjologii człowieka, wydalania, stosunków seksualnych, spraw płci, których użycie wydałoby się niestosowne, nieobyczajne. Istnienie tabu językowego nie skutkuje zupełnego zaprzestania językowej komunikacji na tematy objęte tabu. Powszechnie stosuje się w językach eufemizmy, które mają na celu złagodzenie niebezpiecznej czy nieprzyzwoitej treści

Definicja Tryb:
Co to jest gramatyczna czasowników, wyrażająca relacja mówiącego do zdarzenia, o którym mówi. Czynność gdyż możemy uważać za rzeczywistą, pożądaną i przypuszczalną. Przez wzgląd na tym wyróżniamy: Tryb tabu językowe.
Definicja Temat Fleksyjny:
Co to jest odmiennego, która pozostaje, gdy odetniemy końcówki. To jest zatem wspólna część wszystkich form fleksyjnych danego wyrazu. W temacie fleksyjnym zawiera się znaczenie leksemu (wyrazu). Postać tematu tabu językowe.
Definicja Typologia Języków:
Co to jest zobacz Regulacja JĘZYKÓW tabu językowe.

Czym jest Językowe Tabu znaczenie w Słownik na T .

  • Dodano:
  • Autor: