AKUMULACJA co to jest
Definicja akumulacja co to jest. Czym jest ich sedymentacji, a również gromadzenie się ustalonych.

Co to jest Akumulacja

Definicja AKUMULACJA: w geologii mechanizm gromadzenia się osadów w konsekwencji ich sedymentacji, a również gromadzenie się ustalonych składników w osadach i skałach osadowych, na przykład wskutek mechanizmów diagenezy. Zbiornik wodny, gdzie poprzez długi moment następuje osadzanie, nosi nazwę basenu sedymentacyjnego. Z kolei akumulacja lodowcowa bazuje na spiętrzaniu niesionego materiału skalnego na przykład w formie moreny czołowej

Definicja Antypody:
Co to jest obszary na kuli ziemskiej, położone w jednakowych szerokościach geograficznych różnych półkul i na południkach oddalonych od siebie o 180°. Antypody Polski znajdują się w południowej części Oceanu akumulacja.
Definicja Altostratus:
Co to jest warstwowa, warstwa chmur, szara albo niebieskawa, jednolita, włóknista albo prążkowana, regularnie pokrywająca całe niebo. Złożona jest z kropelek wody i kryształków lodu. Daje opad drobnego deszczu akumulacja.
Definicja Astenosfera:
Co to jest części płaszcza Ziemi, o zwiększonej plastyczności podatności na deformacje. Jej górna warstwa znajduje się na głębokości 50-70 km pod oceanami i do 120 km pod kontynentami. Dolna odpowiednio 400 i akumulacja.

Czym jest Akumulacja znaczenie w Słownik geografia A .

  • Dodano:
  • Autor: