ANDEZYT co to jest
Definicja andezyt co to jest. Czym jest porfirowej (porfir). Złożona jest gł. z plagioklazu.

Co to jest Andezyt

Definicja ANDEZYT: magmowa skała wulkaniczna, nierównoziarnista, o strukturze porfirowej (porfir). Złożona jest gł. z plagioklazu, piroksenu, amfibolu, oliwinu i biotytu. Barwa czarna, popielata, zielonkawa albo szaroróżowa. Rozpowszechniony w ubiegłych epokach geologicznych, jest jednocześnie jedną z najpospolitszych współczesnych skał wulkanicznych. Występuje w szczególności na wybrzeżach i wyspach Oceanu Spokojnego (andezytowa linia). W Polsce - w Pieninach(między innymi góra Wżar koło Czorsztyna). Znajduje wykorzystanie jako materiał w budownictwie i dekoratorstwie, także jako substancja kwasoodporna

Definicja Archipelag:
Co to jest ze sobą wysp, zazwyczaj stworzonych w tym samym czasie i mających podobną budowę geologiczną. Pod względem genezy archipelagi dzieli się na: kontynentalne (przybrzeżne, na przykład Archipelag andezyt.
Definicja Atmosfera:
Co to jest otaczająca planety, księżyce albo zewnętrzne warstwy gwiazdy. W Układzie Słonecznym posiadają ją wszystkie planety. Z wyjątkiem Ziemi i Marsa jest ona nieprzezroczysta dla promieniowania widzialnego andezyt.
Definicja Altocumulus:
Co to jest kłębiasta, chmura biała albo szara, w formie ławicy albo warstwy chmur złożonej z płatów o kształcie zaokrąglonych brył, walców i tym podobne Złożona jest raczej z kropel wody, ale nie daje opadów andezyt.

Czym jest Andezyt znaczenie w Słownik geografia A .

  • Dodano:
  • Autor: