ANTYPASAT co to jest
Definicja antypasat co to jest. Czym jest równikowej na wysokości 2000-3000 m, transportujący.

Co to jest Antypasat

Definicja ANTYPASAT: ciepły, stały wiatr o kierunku zachodnim, wiejacy w strefie równikowej na wysokości 2000-3000 m, transportujący gorące powietrze od równika w kierunku zwrotników, gdzie w konsekwencji wirowego ruchu Ziemi wymienia kierunek na wschodni i spływa w dół, po czym jako pasat wraca w kierunku równika. Uwaga: aktualnie odchodzi się od operowania definicją antypasatu

Definicja Anekumena:
Co to jest nie zamieszkane obszary Ziemi. Definicja to zostało wprowadzone poprzez starożytnych Greków jako przeciwstawne ekumenie. Anekumena obejmuje morza i oceany, pustynie, wysokie góry, tereny podbiegunowe antypasat.
Definicja Atol:
Co to jest koralowa w kształcie pierścienia, zamyjająca lagunę, zazwyczaj w kilku miejscach poprzerywana kanałami łączącymi lagunę z otwartym morzem, charakterystyczna dla mórz międzyzwrotnikowych Oceanu antypasat.
Definicja Altocumulus:
Co to jest kłębiasta, chmura biała albo szara, w formie ławicy albo warstwy chmur złożonej z płatów o kształcie zaokrąglonych brył, walców i tym podobne Złożona jest raczej z kropel wody, ale nie daje opadów antypasat.

Czym jest Antypasat znaczenie w Słownik geografia A .

  • Dodano:
  • Autor: