ANTYPASAT co to jest
Definicja antypasat co to jest. Czym jest równikowej na wysokości 2000-3000 m, transportujący.

Co to jest Antypasat

Definicja ANTYPASAT: ciepły, stały wiatr o kierunku zachodnim, wiejacy w strefie równikowej na wysokości 2000-3000 m, transportujący gorące powietrze od równika w kierunku zwrotników, gdzie w konsekwencji wirowego ruchu Ziemi wymienia kierunek na wschodni i spływa w dół, po czym jako pasat wraca w kierunku równika. Uwaga: aktualnie odchodzi się od operowania definicją antypasatu

Definicja azymut:
Co to jest pomiędzy kierunkiem północnym (N) a danym kierunkiem. Azymut mierzony jest dzięki busoli (w terenie) albo kątomierza (na mapie) i liczony (wedle kierunkiem zegara) od północy (0°), poprzez wschód ANTYPASAT.
Definicja antypody:
Co to jest obszary na kuli ziemskiej, położone w jednakowych szerokościach geograficznych różnych półkul i na południkach oddalonych od siebie o 180°. Antypody Polski znajdują się w południowej części Oceanu ANTYPASAT.
Definicja akrecja:
Co to jest rozrastania się- zwiększenia- kontynentu w wyniku powstawania albo dobudowywania nowych fragmentów skorupy ziemskiej. 2) planetarna. Powstawanie planet w wyniku zderzeń i zlepiania się brył ANTYPASAT.

Czym jest Antypasat znaczenie w Słownik geografia A .

  • Dodano:
  • Autor: