AZYMUT co to jest
Definicja azymut co to jest. Czym jest kierunkiem. Azymut mierzony jest dzięki busoli (w terenie.

Co to jest Azymut

Definicja AZYMUT: geograficzny kąt pomiędzy kierunkiem północnym (N) a danym kierunkiem. Azymut mierzony jest dzięki busoli (w terenie) albo kątomierza (na mapie) i liczony (wedle kierunkiem zegara) od północy (0°), poprzez wschód (90°), południe (180°) i zachód (270°). Azymut mierzony od północy astronomicznej określany jest jako azymut geograficzny, mierzony od północy magnetycznej jako azymut magnetyczny, z kolei azymut mierzony od północnej siatki kilometrowej na mapie topograficznej ustala się jako azymut topograficzny

Definicja Antyklina:
Co to jest siodło, jedna z 2 podstawowych form fałdu, której jądro jest zbudowane ze skał starszych niż skrzydła azymut.
Definicja Apatyty:
Co to jest czystych odmianach występują nadzwyczajnie rzadko, w przyrodzie pospolite są ich kryptokrystaliczne, zanieczyszczone odmiany pochodzenia osadowego, na przykład frankolit, kolofan, dalit, stanowiące azymut.
Definicja Atmosfera:
Co to jest otaczająca planety, księżyce albo zewnętrzne warstwy gwiazdy. W Układzie Słonecznym posiadają ją wszystkie planety. Z wyjątkiem Ziemi i Marsa jest ona nieprzezroczysta dla promieniowania widzialnego azymut.

Czym jest Azymut znaczenie w Słownik geografia A .

  • Dodano:
  • Autor: