BIOMETEOROLOGIA co to jest
Definicja biometeorologia co to jest. Czym jest pośredniego wpływu klimatu i pogody na żywe.

Co to jest Biometeorologia

Definicja BIOMETEOROLOGIA: edukacja zajmująca się badaniem bezpośredniego i pośredniego wpływu klimatu i pogody na żywe organizmy, w szczególności na organizm człowieka. Ustalanie prognoz dotyczących samopoczucia ludzi, zachorowalności i przebiegu chorób - w zależności od przewidywanej pogody, bada związki pomiędzy zmianami pogody i zachorowalnością i przebiegiem chorób

Definicja Bora:
Co to jest Chłodny, suchy i bardzo porywisty, wiejący od strony lądu w kierunku otwartego morza. Spotykany na wybrzeżu dalmatyńskim. Wiatry o takich cechach występują również we Włoszech, na Nowej Ziemi i nad biometeorologia.
Definicja Biegun Geograficzny:
Co to jest się powierzchni Ziemi z jej osią obrotu (biegun ziemski północny - bliżej Europy i biegun ziemski południowy - przeciwny). W biegunach geograficznych zbiegają się wszystkie południki geograficzne biometeorologia.
Definicja Batolit:
Co to jest poprzez intruzję magmy, złożona ze skał głębinowych, zajmujących przestrzeń o znaczących rozmiarach, od kilku do kilkuset kilometrów wszerz i wzdłuż, kilku kilometrów wzwyż. Regularnie zawiera złoża biometeorologia.

Czym jest Biometeorologia znaczenie w Słownik geografia B .

  • Dodano:
  • Autor: