BIOMETEOROLOGIA co to jest
Definicja biometeorologia co to jest. Czym jest pośredniego wpływu klimatu i pogody na żywe.

Co to jest Biometeorologia

Definicja BIOMETEOROLOGIA: edukacja zajmująca się badaniem bezpośredniego i pośredniego wpływu klimatu i pogody na żywe organizmy, w szczególności na organizm człowieka. Ustalanie prognoz dotyczących samopoczucia ludzi, zachorowalności i przebiegu chorób - w zależności od przewidywanej pogody, bada związki pomiędzy zmianami pogody i zachorowalnością i przebiegiem chorób

Definicja Blizzard:
Co to jest występujący w Kanadzie i na północy USA w warunkach ostrego mrozu mocny wiatr północno-zachodni (od Alaski i Morza Czukockiego) połączony z obfitymi opadami śniegu. Niebezpieczny dla ludzi i zwierząt biometeorologia.
Definicja Boksyt:
Co to jest fundamentalny surowiec do otrzymywania glinu. Zawiera najczęściej domieszkę krzemionki i tlenków żelaza i tytanu, powstaje wskutek wietrzenia skał krzemianowych. Kolor zwykle czerwony. Największe biometeorologia.
Definicja Busz:
Co to jest roślinności krzewiastej w obszarach podzwrotnikowych, na przykład sawanny, z sporą ilością krzewów, w szczególności kolczastych i suchoroślowych, zrzucających liście na moment suszy, czy wtórnych biometeorologia.

Czym jest Biometeorologia znaczenie w Słownik geografia B .

  • Dodano:
  • Autor: