BIOSFERA co to jest
Definicja biosfera co to jest. Czym jest obejmująca powierzchniową warstwę skorupy ziemskiej.

Co to jest Biosfera

Definicja BIOSFERA: żywa powłoka ziemi wraz ze środowiskiem życia organizmów, obejmująca powierzchniową warstwę skorupy ziemskiej (litosfera), wszystkie wody (hydrosfera) i dolne warstwy atmosfery (troposfera). Granice biosfery nie są jednoznacznie określone, przewarzająca część organizmów żyje do około 100 m wysokości w atmosferze, 150 m w głąb wody i 3 m w głąb gleby. Zasięgi max. są osiągane poprzez utajone formy życia jest to nasiona, zarodniki, które można spotkać do kilkunastu kilometrów wysokości. Dla prognozowania przyszłości kuli ziemskiej ma znaczenie ocena produktywności biosfery i bilansowanie jej zasobów odnawialnych i nieodnawialnych

Definicja Biegun Geograficzny:
Co to jest się powierzchni Ziemi z jej osią obrotu (biegun ziemski północny - bliżej Europy i biegun ziemski południowy - przeciwny). W biegunach geograficznych zbiegają się wszystkie południki geograficzne biosfera.
Definicja Busz:
Co to jest roślinności krzewiastej w obszarach podzwrotnikowych, na przykład sawanny, z sporą ilością krzewów, w szczególności kolczastych i suchoroślowych, zrzucających liście na moment suszy, czy wtórnych biosfera.
Definicja Buroziemy:
Co to jest gorących obszarów pustynnych (gleby pustynno-stepowe), powstałe w klimacie kontynentalnym suchym, przy udziale roślinności stepowej. Cechy charakterystyczne to: zasolenie, niska zawartość próchnicy i biosfera.

Czym jest Biosfera znaczenie w Słownik geografia B .

  • Dodano:
  • Autor: