BIOSFERA co to jest
Definicja biosfera co to jest. Czym jest obejmująca powierzchniową warstwę skorupy ziemskiej.

Co to jest Biosfera

Definicja BIOSFERA: żywa powłoka ziemi wraz ze środowiskiem życia organizmów, obejmująca powierzchniową warstwę skorupy ziemskiej (litosfera), wszystkie wody (hydrosfera) i dolne warstwy atmosfery (troposfera). Granice biosfery nie są jednoznacznie określone, przewarzająca część organizmów żyje do około 100 m wysokości w atmosferze, 150 m w głąb wody i 3 m w głąb gleby. Zasięgi max. są osiągane poprzez utajone formy życia jest to nasiona, zarodniki, które można spotkać do kilkunastu kilometrów wysokości. Dla prognozowania przyszłości kuli ziemskiej ma znaczenie ocena produktywności biosfery i bilansowanie jej zasobów odnawialnych i nieodnawialnych

Definicja Boksyt:
Co to jest fundamentalny surowiec do otrzymywania glinu. Zawiera najczęściej domieszkę krzemionki i tlenków żelaza i tytanu, powstaje wskutek wietrzenia skał krzemianowych. Kolor zwykle czerwony. Największe biosfera.
Definicja Błyskawica:
Co to jest świetlne zdarzenie spowodowane piorunem. Powstaje w konsekwencji silnego rozgrzania powietrza wzdłuż drogi wyładowania elektrycznego w atmosferze ziemskiej biosfera.
Definicja Bryza:
Co to jest wskutek różnego nagrzewania się lądu i morza, w dzień od strony morza, w nocy od lądu; czasem także ogólnie dla łagodnego i umiarkowanego wiatru nadmorskiego. Występuje w półroczu ciepłym. Ma biosfera.

Czym jest Biosfera znaczenie w Słownik geografia B .

  • Dodano:
  • Autor: