BUSZ co to jest
Definicja busz co to jest. Czym jest podzwrotnikowych, na przykład sawanny, z sporą ilością krzewów.

Co to jest Busz

Definicja BUSZ: popularna nazwa roślinności krzewiastej w obszarach podzwrotnikowych, na przykład sawanny, z sporą ilością krzewów, w szczególności kolczastych i suchoroślowych, zrzucających liście na moment suszy, czy wtórnych zarośli po wycięciu lasu tropikalnego. Busz występuje w strefie przejściowej pomiędzy klimatem stepowym a leśnym w Afryce, Ameryce Południowej i Australii, gdzie nazywa się skrubem

Definicja Bonitacja Gleby:
Co to jest pod względem ich wartości użytkowej, biorąca pod uwagę żyzność gleby, relacje wodne w glebie, stopień kultury gleby i trudność jej uprawy, w powiązaniu agroklimatem, rzeźbą terenu i niektórymi busz.
Definicja Biegun Magnetyczny:
Co to jest służące w fizyce klasycznej, miejsce przecięcia największego skupienia linii sił pola magnetycznego z powierzchnią danego ciała. Odznacza się bieguny magnetyczne - północny i południowy. W busz.
Definicja Blizzard:
Co to jest występujący w Kanadzie i na północy USA w warunkach ostrego mrozu mocny wiatr północno-zachodni (od Alaski i Morza Czukockiego) połączony z obfitymi opadami śniegu. Niebezpieczny dla ludzi i zwierząt busz.

Czym jest Busz znaczenie w Słownik geografia B .

  • Dodano:
  • Autor: