BUSZ co to jest
Definicja busz co to jest. Czym jest podzwrotnikowych, na przykład sawanny, z sporą ilością krzewów.

Co to jest Busz

Definicja BUSZ: popularna nazwa roślinności krzewiastej w obszarach podzwrotnikowych, na przykład sawanny, z sporą ilością krzewów, w szczególności kolczastych i suchoroślowych, zrzucających liście na moment suszy, czy wtórnych zarośli po wycięciu lasu tropikalnego. Busz występuje w strefie przejściowej pomiędzy klimatem stepowym a leśnym w Afryce, Ameryce Południowej i Australii, gdzie nazywa się skrubem

Definicja Blizzard:
Co to jest występujący w Kanadzie i na północy USA w warunkach ostrego mrozu mocny wiatr północno-zachodni (od Alaski i Morza Czukockiego) połączony z obfitymi opadami śniegu. Niebezpieczny dla ludzi i zwierząt busz.
Definicja Beduini:
Co to jest koczownicze albo półkoczownicze plemiona arabskie mieszkający na pustyniach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, zajmujące się raczej hodowlą wielbłądów, koni i owiec. Beduini afrykańscy, to busz.
Definicja Biegun Magnetyczny:
Co to jest służące w fizyce klasycznej, miejsce przecięcia największego skupienia linii sił pola magnetycznego z powierzchnią danego ciała. Odznacza się bieguny magnetyczne - północny i południowy. W busz.

Czym jest Busz znaczenie w Słownik geografia B .

  • Dodano:
  • Autor: