BUSZ co to jest
Definicja busz co to jest. Czym jest podzwrotnikowych, na przykład sawanny, z sporą ilością krzewów.

Co to jest Busz

Definicja BUSZ: popularna nazwa roślinności krzewiastej w obszarach podzwrotnikowych, na przykład sawanny, z sporą ilością krzewów, w szczególności kolczastych i suchoroślowych, zrzucających liście na moment suszy, czy wtórnych zarośli po wycięciu lasu tropikalnego. Busz występuje w strefie przejściowej pomiędzy klimatem stepowym a leśnym w Afryce, Ameryce Południowej i Australii, gdzie nazywa się skrubem

Definicja Barchan:
Co to jest ruchoma wydma w kształcie półksiężyca, o ramionach skierowanych w kierunku, z którego wieje wiatr. Barchany regularnie występują na obszarach pustyń piaszczystych busz.
Definicja Blizzard:
Co to jest występujący w Kanadzie i na północy USA w warunkach ostrego mrozu mocny wiatr północno-zachodni (od Alaski i Morza Czukockiego) połączony z obfitymi opadami śniegu. Niebezpieczny dla ludzi i zwierząt busz.
Definicja Busola Magnetyczna:
Co to jest wykorzystywany do wyznaczania kierunku południka magnetycznego, jest to określania kursu magnetycznego. Działa jak magnetyczny kompas, różniąc się od niego rozmiarami i szczegółami konstrukcji busz.

Czym jest Busz znaczenie w Słownik geografia B .

  • Dodano:
  • Autor: