CIRRUS co to jest
Definicja cirrus co to jest. Czym jest na wysokości od 3 do 8 km w szerokościach polarnych, między.

Co to jest CIRRUS

Definicja CIRRUS: chmura pierzasta, powstająca w górnym piętrze troposfery, na wysokości od 3 do 8 km w szerokościach polarnych, między 5 i 13 km w strefach umiarkowanych, w szerokościach zwrotnikowych z kolei od 6 do 18 km. Powstaje w niskich temperaturach, złożona jest z kryształków lodu. Kolor biały, na wpół przezroczysty, tylko nieznacznie przesłania światło słoneczne. Z wyglądu przypomina delikatne włókna, ławice albo wąskie pasma o strukturze włóknistej

Definicja Czarnoziemy:
Co to jest warunkach klimatu kontynentalnego i umiarkowanego suchego przy udziale roślinności łąkowo-stepowej i leśno-stepowej. Ich właściwością charakterystyczną jest intensywne gromadzenie się w nich cirrus co to jest.
Definicja Cyrk Lodowcowy:
Co to jest powstałe pod polem firnowym lodowca górskiego po jego wytopieniu się. Otoczone z trzech stron ścianami skalnymi, zamknięte poprzez próg (rygiel) skalny znajdujący się w miejscu, gdzie lód z pola cirrus definicja.
Definicja Cumulus:
Co to jest powstająca w dolnym i środkowym piętrze troposfery, na wysokości do 2 km od powierzchni Ziemi (dolna warstwa) i od 2 do 4 km w szerokościach polarnych, między 2 i 7 km w strefach umiarkowanych, w cirrus co znaczy.
Definicja Czarne Ziemie:
Co to jest do gleb pobagiennych, powstały z odwodnionych osadów bagiennych i jeziornych. Odznacza się czarne ziemie: właściwe, a więc żyzne o dużej zawartości próchnicy (powyżej 2,5%) i zdegradowane, o niższej cirrus słownik.

Czym jest Cirrus znaczenie w Słownik geografia C .

  • Dodano:
  • Autor: