CITY co to jest
Definicja city co to jest. Czym jest centrum wielkiego miasta, będące siedzibą central banków.

Co to jest City

Definicja CITY: stara, zabytkowa część miasta otoczona nową zabudową albo centrum wielkiego miasta, będące siedzibą central banków, zarządów spółek, giełdy, domów towarowych i tym podobne, pozbawione zabudowy mieszkalnej i pełniące funkcje administracyjno-finansowo-handlowe. Nazwa wywodzi się od angielskiego historycznego ustalenia starej dzielnicy w centrum Londynu, będącej brytyjskim centrum finansowym

Definicja Cieplica:
Co to jest źródła ciepłych (termalnych) wód, których temperatura przekracza 20oC (wg klasyfikacji balneologicznej) albo jest wyższa od średniej rocznej temperatury powietrza danego obszaru (wg klasyfikacji city.
Definicja Cirrostratus:
Co to jest pierzasta. Genetycznie i morfologicznie identyczna z chmurą Cirrus, różnice występują jedynie w kształcie. Chmura warstwowo-pierzasta z wyglądu przypomina cienką, białawą zasłonę, pokrywającą niebo city.
Definicja Chaparral:
Co to jest występująca w zachodniej części Stanów Zjednoczonych (w Kalifornii), w klimacie o charakterze śródziemnomorskim. Złożona jest z zimozielonych roślin krzewiastych. Wyglądem przypomina makię city.

Czym jest City znaczenie w Słownik geografia C .

  • Dodano:
  • Autor: