CUMULUS co to jest
Definicja cumulus co to jest. Czym jest troposfery, na wysokości do 2 km od powierzchni Ziemi.

Co to jest CUMULUS

Definicja CUMULUS: chmury kłębiasta, powstająca w dolnym i środkowym piętrze troposfery, na wysokości do 2 km od powierzchni Ziemi (dolna warstwa) i od 2 do 4 km w szerokościach polarnych, między 2 i 7 km w strefach umiarkowanych, w szerokościach zwrotnikowych z kolei od 2 do 8 km (środkowa warstwa). Złożona jest z kropel wody. Z reguły gęsta, o wyraźnie zarysowanym kształcie, układająca się w kierunku pionowym w kształty przypominające pagórki bądź kopuły. Górna warstwa chmury przybiera regularnie kształt podobny do kalafiora. Części oświetlone poprzez słońce są przeważnie lśniąco białe. Patrząc pod słońce może się wydawać, iż chmura jest ciemna, otoczona jasną obwódką. Chmury tego typu regularnie występują tak licznie, iż tworzą ławice. Zazwyczaj nie przynoszą opadów

Definicja Czarne Ziemie:
Co to jest do gleb pobagiennych, powstały z odwodnionych osadów bagiennych i jeziornych. Odznacza się czarne ziemie: właściwe, a więc żyzne o dużej zawartości próchnicy (powyżej 2,5%) i zdegradowane, o niższej cumulus co to jest.
Definicja Ciek Wodny:
Co to jest woda (rzeki, potoki, strugi) płynąca stale, okresowo albo chwilowo w korycie naturalnym bądź sztucznym cumulus definicja.
Definicja Cyrk Lodowcowy:
Co to jest powstałe pod polem firnowym lodowca górskiego po jego wytopieniu się. Otoczone z trzech stron ścianami skalnymi, zamknięte poprzez próg (rygiel) skalny znajdujący się w miejscu, gdzie lód z pola cumulus co znaczy.
Definicja Chansin:
Co to jest suchy, południowy albo południowo-wschodni wiatr pustynny, wiejący w Afryce Północnej, nad Morzem Śródziemnym, na Półwyspie Arabskim i na przyległych obszarach (na przykład nad Morzem Czerwonym cumulus słownik.

Czym jest Cumulus znaczenie w Słownik geografia C .

  • Dodano:
  • Autor: