CUMULUS co to jest
Definicja cumulus co to jest. Czym jest troposfery, na wysokości do 2 km od powierzchni Ziemi.

Co to jest Cumulus

Definicja CUMULUS: chmury kłębiasta, powstająca w dolnym i środkowym piętrze troposfery, na wysokości do 2 km od powierzchni Ziemi (dolna warstwa) i od 2 do 4 km w szerokościach polarnych, między 2 i 7 km w strefach umiarkowanych, w szerokościach zwrotnikowych z kolei od 2 do 8 km (środkowa warstwa). Złożona jest z kropel wody. Z reguły gęsta, o wyraźnie zarysowanym kształcie, układająca się w kierunku pionowym w kształty przypominające pagórki bądź kopuły. Górna warstwa chmury przybiera regularnie kształt podobny do kalafiora. Części oświetlone poprzez słońce są przeważnie lśniąco białe. Patrząc pod słońce może się wydawać, iż chmura jest ciemna, otoczona jasną obwódką. Chmury tego typu regularnie występują tak licznie, iż tworzą ławice. Zazwyczaj nie przynoszą opadów

Definicja Caatinga:
Co to jest indiańska nazwa występującej w Brazylii odmiany sawanny kolczastej, obfitującej w gatunki z rodz. mimozowatych i kaktusy cumulus.
Definicja Czarne Ziemie:
Co to jest do gleb pobagiennych, powstały z odwodnionych osadów bagiennych i jeziornych. Odznacza się czarne ziemie: właściwe, a więc żyzne o dużej zawartości próchnicy (powyżej 2,5%) i zdegradowane, o niższej cumulus.
Definicja Czas Strefowy:
Co to jest strefach o szerokości 15° długości geograficznych, równy czasowi słonecznemu średniemu środkowego południka strefy, różniący się o całkowitą liczbę godz. od czasu uniwersalnego. Granice stref cumulus.

Czym jest Cumulus znaczenie w Słownik geografia C .

  • Dodano:
  • Autor: