CYRKULACJA co to jest
Definicja cyrkulacja wód co to jest. Czym jest stanu skupienia. Rozróżnia się dwa obiegi, zwane.

Co to jest Cyrkulacja Wód

Definicja CYRKULACJA WÓD: ciągły mechanizm przemieszczania się wody i zmiany jej stanu skupienia. Rozróżnia się dwa obiegi, zwane małym i sporym. Na mały obieg (cyrkulację) złożona jest parowanie i sublimacja, przenoszenie pary wodnej przez prądy powietrzne, opady, powierzchniowy spływ i podziemne krążenie wody. Obieg spory, zwany również geologicznym, bazuje na przechodzeniu wody z postaci krążącej w wodę związaną (w minerałach) i ponownym jej powrocie do obiegu małego przez mechanizmy metamorfozy

Definicja Cieśnina:
Co to jest względnie wąski region wodny, stanowiący przejście między dwoma rozleglejszymi zbiornikami (morzami, jeziorami). Jest przeszkodą komunikacyjną dla szlaków lądowych cyrkulacja wód.
Definicja Części Świata:
Co to jest sześć największych jednostek podziału geograficznego powierzchni lądów kuli ziemskiej: Azja, Afryka, Ameryka, Antarktyda, Australia i Europa cyrkulacja wód.
Definicja Cyrk Lodowcowy:
Co to jest powstałe pod polem firnowym lodowca górskiego po jego wytopieniu się. Otoczone z trzech stron ścianami skalnymi, zamknięte poprzez próg (rygiel) skalny znajdujący się w miejscu, gdzie lód z pola cyrkulacja wód.

Czym jest Wód Cyrkulacja znaczenie w Słownik geografia C .

  • Dodano:
  • Autor: