ZIEMIE CZARNE co to jest
Definicja czarne ziemie co to jest. Czym jest odwodnionych osadów bagiennych i jeziornych. Odznacza.

Co to jest Czarne Ziemie

Definicja CZARNE ZIEMIE: typ gleby zaliczany do gleb pobagiennych, powstały z odwodnionych osadów bagiennych i jeziornych. Odznacza się czarne ziemie: właściwe, a więc żyzne o dużej zawartości próchnicy (powyżej 2,5%) i zdegradowane, o niższej wartości rolniczej. W Polsce rzadko występują, jedynie na Kujawach, Śląsku, Mazowszu i na Pomorzu

Definicja Cyrk Lodowcowy:
Co to jest powstałe pod polem firnowym lodowca górskiego po jego wytopieniu się. Otoczone z trzech stron ścianami skalnymi, zamknięte poprzez próg (rygiel) skalny znajdujący się w miejscu, gdzie lód z pola czarne ziemie.
Definicja Cyrkulacja Wód:
Co to jest przemieszczania się wody i zmiany jej stanu skupienia. Rozróżnia się dwa obiegi, zwane małym i sporym. Na mały obieg (cyrkulację) złożona jest parowanie i sublimacja, przenoszenie pary wodnej przez czarne ziemie.
Definicja Cirrus:
Co to jest powstająca w górnym piętrze troposfery, na wysokości od 3 do 8 km w szerokościach polarnych, między 5 i 13 km w strefach umiarkowanych, w szerokościach zwrotnikowych z kolei od 6 do 18 km. Powstaje w czarne ziemie.

Czym jest Ziemie Czarne znaczenie w Słownik geografia C .

  • Dodano:
  • Autor: