STREFOWY CZAS co to jest
Definicja czas strefowy co to jest. Czym jest geograficznych, równy czasowi słonecznemu średniemu.

Co to jest Czas Strefowy

Definicja CZAS STREFOWY: czas obowiązujący w strefach o szerokości 15° długości geograficznych, równy czasowi słonecznemu średniemu środkowego południka strefy, różniący się o całkowitą liczbę godz. od czasu uniwersalnego. Granice stref przebiegają wzdłuż południków odpowiadających długościom geograficznym 7°30'+/-n.15° (gdzie n - liczba naturalna) i na ogół są zgodne z granicami państwowymi. W Polsce obowiązuje czas strefowy środkowoeuropejski, o jedną godzinę późniejszy od czasu uniwersalnego

Definicja czas urzędowy:
Co to jest czas dekretowy, czas obowiązujący na podstawie szczególnych rozporządzeń w danym kraju. Przewarzająca część państw wprowadza czas urzędowy różniący się od czasu uniwersalnego o całkowitą liczbę godz CZAS STREFOWY.
Definicja cieśnina:
Co to jest względnie wąski region wodny, stanowiący przejście między dwoma rozleglejszymi zbiornikami (morzami, jeziorami). Jest przeszkodą komunikacyjną dla szlaków lądowych CZAS STREFOWY.
Definicja caatinga:
Co to jest indiańska nazwa występującej w Brazylii odmiany sawanny kolczastej, obfitującej w gatunki z rodz. mimozowatych i kaktusy CZAS STREFOWY.

Czym jest Strefowy Czas znaczenie w Słownik geografia C .

  • Dodano:
  • Autor: