DOLOMIT co to jest
Definicja dolomit co to jest. Czym jest kluczowym składnikiem jest dolomit, domieszkowo występują.

Co to jest DOLOMIT

Definicja DOLOMIT: (CaCO3.MgCO3), pospolity minerał wapnia i magnezu, którego kluczowym składnikiem jest dolomit, domieszkowo występują bituminy, kalcyt, minerały ilaste. Struktura ziarnista, zbita. W miarę dobrze rozpowszechniony. Powstaje wskutek dolomityzacji, jest to procesu przekształcania się skał wapiennych w dolomity. Mechanizm dolomityzacji zachodzi pod wpływem działania wód bogatych w węglan magnezu. Krystalizuje w układzie trygonalnym. Kolor bezbarwny, biały albo szarawy. Dolomit ma liczne wykorzystania w przemyśle, między innymi jako jeden z surowców do produkcji zapraw ceramicznych i wyrobu szkła, bonus schładzający w trakcie wypalania materiałów ceramicznych, kamień drogowy i budowlany i topnik w procesach stalowniczych

Definicja Doba:
Co to jest związana z obrotem Ziemi wokół osi. Doba gwiazdowa to moment pomiędzy dwoma kolejnymi górowaniami punktu Barana. Doba średnia słoneczna - średni odstęp czasu pomiędzy kolejnymi górowaniami Słońca dolomit co to jest.
Definicja Dioryt:
Co to jest skała głębinowa, o barwie szarej albo ciemnoszarej, składająca się raczej z plagioklazów i amfiboli i niewielkich ilości biotytu, kwarcu, piroksenu i innych. Używany jest jako materiał budowlany dolomit definicja.
Definicja Depresja:
Co to jest teren znajdujący się poniżej poziomu morza dolomit co znaczy.
Definicja Deklinacja Magnetyczna:
Co to jest magnetyczne, kąt odchylenia się igły kompasu od rzeczywistego kierunku północnego w konsekwencji rozbieżności między biegunem geograficznym i biegunem magnetycznym Ziemi. Deklinacja magnetyczna dolomit słownik.

Czym jest Dolomit znaczenie w Słownik geografia D .

  • Dodano:
  • Autor: