DOMINIUM co to jest
Definicja dominium co to jest. Czym jest brytyjskich, wprowadzony w XIX w. Mogły one tworzyć swoje.

Co to jest Dominium

Definicja DOMINIUM: 1) termin określający stan prawny niektórych kolonii brytyjskich, wprowadzony w XIX w. Mogły one tworzyć swoje rządy i parlamenty, bez możliwości prowadzenia polityki zagranicznej. Osobę króla angielskiego reprezentował gubernator. Autonomię taką dostały: Kanada w 1867, Australia (Australijski Związek) w 1901, Nowa Zelandia w 1907 i Związek Południowej Afryki (Republika Południowej Afryki) w 1910. W 1926 po stworzeniu Brytyjskiej Wspólnoty Narodów samodzielność dominiów bardzo się powiększyła. Aktualnie dawne dominia brytyjskie są suwerennymi krajami

Definicja Deszczomierz:
Co to jest przyrząd do pomiaru ilości opadów atmosferycznych. Najpowszechniej stosowane deszczomierze są naczyniami o ostrych krawędziach, znanej powierzchni górnego otworu, umieszczanymi na wysokości 1 m nad dominium.
Definicja Dział:
Co to jest nadrzędna jednostka systematyczna, obejmująca gleby wytworzone pod przeważającym wpływem jednego z czynników glebotwórczych (gleby litogeniczne, semihydrogeniczne, hydrogeniczne i antropogeniczne dominium.
Definicja Drumlin:
Co to jest polodowcowej. Niewysoki pagórek o owalnym zarysie poziomym, przeciętnej długości 0,5-2 km, szeroki na kilkaset metrów, osiągający wysokość od kilku do kilkunastu metrów. Drumliny występują z reguły dominium.

Czym jest Dominium znaczenie w Słownik geografia D .

  • Dodano:
  • Autor: