MORSKA FALA co to jest
Definicja fala morska co to jest. Czym jest widocznego jako jej podnoszenie się i opadanie. Morska.

Co to jest Fala Morska

Definicja FALA MORSKA: odkształcenie powierzchni wody w formie ruchu oscylującego, widocznego jako jej podnoszenie się i opadanie. Morska fala wywołana jest ciśnieniem wiatru na powierzchni wody, a rozmiar fali jest proporcjonalna do prędkości wiatru. Czasami morskie fale są powodowane poprzez podmorskie trzęsienia ziemi (tsunami). Morskie fale charakteryzują się wysokością, długością, okresem (czas potrzebny do przebycia jednej długości). Są istotnym czynnikiem rzeźbotwórczym kształtującym brzeg morski, powodując zarówno abrazję i erozję, jak także osadzanie

Definicja Frygana:
Co to jest obszaru śródziemnomorskiego, utworzona poprzez twardolistne krzewy i rośliny zielne zrzucające liście w momencie suszy. Typowa frygana występuje w Grecji i Albanii, jest przykładem garigu z fala morska.
Definicja Field:
Co to jest powstały wskutek trwających setki mln lat mechanizmów denudacyjnych, które zniszczyły pierwotną rzeźbę i zrównały powierzchnię terenu. W najwyższym stopniu charakterystyczne fieldy spotyka się w fala morska.
Definicja Formacja Roślinna:
Co to jest stopniu ogólnie ujmowany typ zbiorowiska roślinnego, typowy dla danego regionu świata, o przewadze form roślinnych o tym samym typie wzrostu. Przykładami formacji roślinnych są: tundra, bór, las fala morska.

Czym jest Morska Fala znaczenie w Słownik geografia F .

  • Dodano:
  • Autor: