FIORD co to jest
Definicja fiord co to jest. Czym jest skalistych wysokich (do 1000 m) i stromych brzegów. Powstała.

Co to jest Fiord

Definicja FIORD: wąska i długa, rozgałęziona, głęboka zatoka wśród skalistych wysokich (do 1000 m) i stromych brzegów. Powstała poprzez zalanie żłobów i dolin polodowcowych na obszarze górskim. Obiekt polodowcowego krajobrazu Norwegii, Szkocji, Grenlandii, Labradoru, Patagonii i Nowej Zelandii. W najwyższym stopniu charakterystyczne fiordy spotyka się na wybrzeżu norweskim, największy z nich, Sognefjord, liczy 204 km długości i 1244 m głębokości

Definicja Frygana:
Co to jest obszaru śródziemnomorskiego, utworzona poprzez twardolistne krzewy i rośliny zielne zrzucające liście w momencie suszy. Typowa frygana występuje w Grecji i Albanii, jest przykładem garigu z fiord.
Definicja Field:
Co to jest powstały wskutek trwających setki mln lat mechanizmów denudacyjnych, które zniszczyły pierwotną rzeźbę i zrównały powierzchnię terenu. W najwyższym stopniu charakterystyczne fieldy spotyka się w fiord.
Definicja Fala Morska:
Co to jest powierzchni wody w formie ruchu oscylującego, widocznego jako jej podnoszenie się i opadanie. Morska fala wywołana jest ciśnieniem wiatru na powierzchni wody, a rozmiar fali jest proporcjonalna do fiord.

Czym jest Fiord znaczenie w Słownik geografia F .

  • Dodano:
  • Autor: