FLZ co to jest
Definicja flisz co to jest. Czym jest piaskowców, mułowców i iłowców. Powstała na dnie mórz w.

Co to jest FLISZ

Definicja FLISZ: seria naprzemianlegle ułożonych warstw zlepieńców, piaskowców, mułowców i iłowców. Powstała na dnie mórz w wyniku działalności tak zwany prądów zawiesinowych, które doprowadziły do charakterystycznego, frakcjonalnego uwarstwienia. Uwarstwienie frakcjonalne fliszu charakteryzuje się nagromadzeniem grubego materiału skalnego w obrębie spągu warstwy i stopniowe przechodzenie w materiał coraz drobniejszy, aż do osadów ilastych w obrębie stropu danej warstwy. Ze skał fliszowych zbudowane są między innymi zewnętrzne pasma Alp i Karpat

Definicja Firn:
Co to jest śnieg, powstały pod wpływem ciśnienia gromadzących się wyżej warstw świeżego śniegu i wody, pochodzącej z nadtapiania wierzchnich warstw śniegu, która wnika w głąb i tam zamarza. Stosunkowo postępów flisz co to jest.
Definicja Fiord:
Co to jest rozgałęziona, głęboka zatoka wśród skalistych wysokich (do 1000 m) i stromych brzegów. Powstała poprzez zalanie żłobów i dolin polodowcowych na obszarze górskim. Obiekt polodowcowego krajobrazu flisz definicja.
Definicja Fumarola:
Co to jest wydzielanie się gazu składającego się raczej z pary wodnej ze szczelin na zboczach wulkanów i na obszarze wygasłego wulkanu flisz co znaczy.
Definicja Fauna:
Co to jest ogół gatunków zwierząt, które występują na danym obszarze; ogólnie - zwierzęta zamieszkujące Ziemię flisz słownik.

Czym jest Flisz znaczenie w Słownik geografia F .

  • Dodano:
  • Autor: