FLZ co to jest
Definicja flisz co to jest. Czym jest piaskowców, mułowców i iłowców. Powstała na dnie mórz w.

Co to jest Flisz

Definicja FLISZ: seria naprzemianlegle ułożonych warstw zlepieńców, piaskowców, mułowców i iłowców. Powstała na dnie mórz w wyniku działalności tak zwany prądów zawiesinowych, które doprowadziły do charakterystycznego, frakcjonalnego uwarstwienia. Uwarstwienie frakcjonalne fliszu charakteryzuje się nagromadzeniem grubego materiału skalnego w obrębie spągu warstwy i stopniowe przechodzenie w materiał coraz drobniejszy, aż do osadów ilastych w obrębie stropu danej warstwy. Ze skał fliszowych zbudowane są między innymi zewnętrzne pasma Alp i Karpat

Definicja Fala Morska:
Co to jest powierzchni wody w formie ruchu oscylującego, widocznego jako jej podnoszenie się i opadanie. Morska fala wywołana jest ciśnieniem wiatru na powierzchni wody, a rozmiar fali jest proporcjonalna do flisz.
Definicja Facja:
Co to jest skały osadowej) powstały wskutek sedymentacji, a zależny od fizyczno-chemicznych warunków środowiska, gdzie się wytwarza; również ogół cech skały osadowej. 2) bot. najmniejsza jednostka w flisz.
Definicja Frygana:
Co to jest obszaru śródziemnomorskiego, utworzona poprzez twardolistne krzewy i rośliny zielne zrzucające liście w momencie suszy. Typowa frygana występuje w Grecji i Albanii, jest przykładem garigu z flisz.

Czym jest Flisz znaczenie w Słownik geografia F .

  • Dodano:
  • Autor: