ZALUDNIENIA GĘSTOŚĆ co to jest
Definicja gęstość zaludnienia co to jest. Czym jest liczby ludności danego obszaru do jego.

Co to jest Gęstość Zaludnienia

Definicja GĘSTOŚĆ ZALUDNIENIA: statystyczny parametr demograficzny, oznaczający relacja liczby ludności danego obszaru do jego powierzchni. Gęstość zaludnienia wyraża się jako liczbę ludzi mieszkających na powierzchni 1 km2. Najmniejszą gęstością zaludnienia charakteryzują się obszary, na których między innymi brak wody, istnieje niedostatek ciepła i światła, występują spore wysokości n.p.m. stanowiące bariery do rozwoju osadnictwa. Największą gęstością zaludnienia charakteryzują się regiony Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej, od Oceanu Spokojnego po Wyżynę Tybetańską i od Niziny Mandżurskiej po nasadę Półwyspu Indochińskiego (średnia gęstość zaludnienia 200 osób/km2, maksymalnie powyżej 500 osób/km2). Na świecie istnieją także mniejsze obszary o bardzo dużej liczbie ludności, na przykład gęstość zaludnienia w delcie Nilu przekracza 1000 osób/km2

Definicja Gleby Laterytowe:
Co to jest gleby powstające w warunkach gorącego, wilgotnego klimatu, na obszarach pokrytych lasami równikowymi i podrównikowymi i wysokotrawiastymi sawannami. Panująca w takich warunkach wzmożona aktywność gęstość zaludnienia.
Definicja Gleby Torfowe:
Co to jest powstających na terenach torfowisk. Bujny postęp roślinności bagiennej, mocne uwilgotnienie i trwała anaerobioza (brak dostępu powietrza) wywołują, iż martwa materia organiczna nie rozkłada się gęstość zaludnienia.
Definicja Gejzeryt:
Co to jest nawar krzemionkowy, skała osadowa, odmiana martwicy krzemionkowej gęstość zaludnienia.

Czym jest Zaludnienia Gęstość znaczenie w Słownik geografia G .

  • Dodano:
  • Autor: