ZALUDNIENIA GĘSTOŚĆ co to jest
Definicja gęstość zaludnienia co to jest. Czym jest liczby ludności danego obszaru do jego.

Co to jest Gęstość Zaludnienia

Definicja GĘSTOŚĆ ZALUDNIENIA: statystyczny parametr demograficzny, oznaczający relacja liczby ludności danego obszaru do jego powierzchni. Gęstość zaludnienia wyraża się jako liczbę ludzi mieszkających na powierzchni 1 km2. Najmniejszą gęstością zaludnienia charakteryzują się obszary, na których między innymi brak wody, istnieje niedostatek ciepła i światła, występują spore wysokości n.p.m. stanowiące bariery do rozwoju osadnictwa. Największą gęstością zaludnienia charakteryzują się regiony Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej, od Oceanu Spokojnego po Wyżynę Tybetańską i od Niziny Mandżurskiej po nasadę Półwyspu Indochińskiego (średnia gęstość zaludnienia 200 osób/km2, maksymalnie powyżej 500 osób/km2). Na świecie istnieją także mniejsze obszary o bardzo dużej liczbie ludności, na przykład gęstość zaludnienia w delcie Nilu przekracza 1000 osób/km2

Definicja Głaz Narzutowy:
Co to jest eratyk, narzutowiec, fragment skalny o różnej wielkości przyniesiony poprzez lądolód gęstość zaludnienia.
Definicja Gleby Torfowe:
Co to jest powstających na terenach torfowisk. Bujny postęp roślinności bagiennej, mocne uwilgotnienie i trwała anaerobioza (brak dostępu powietrza) wywołują, iż martwa materia organiczna nie rozkłada się gęstość zaludnienia.
Definicja Góry:
Co to jest skorupy ziemskiej, zwykle różniące się swą budową geologiczną od otaczających je obszarów. Na obszarze gór odsłaniają się na powierzchni Ziemi skały, zwykle występujące jedynie na sporych gęstość zaludnienia.

Czym jest Zaludnienia Gęstość znaczenie w Słownik geografia G .

  • Dodano:
  • Autor: