LODOWA GÓRA co to jest
Definicja góra lodowa co to jest. Czym jest która pływając po morzu albo oceanie etapowo topi się.

Co to jest Góra Lodowa

Definicja GÓRA LODOWA: oderwana od lodowca szelfowego albo lądolodu figura lodu, która pływając po morzu albo oceanie etapowo topi się. Góra lodowa wystaje powyżej powierzchnię wody tylko w około 1/9 części swojej masy, może osiągnąć masę powyżej 100 mln ton i wysokość do 100 m. Góry lodowe mogą się pojawiać nawet do 40° szerokości geograficznej północnej i dlatego regularnie są powodem licznych katastrof, na przykład zatonięcie w 1912 statku pasażerskiego Titanic było wywołane zderzeniem się z górą lodową. Największe góry lodowe występują u wybrzeży Antarktydy

Definicja Glina:
Co to jest minerałów ilastych: kaolinitu, haloizytu, montmorylonitu, illitu, endelitu i innych. Glina zawiera regularnie domieszkę piasku, węglanów - wapniowego i magnezowego, siarczanu glinowego, miki góra lodowa.
Definicja GIS:
Co to jest mechanizm informacyjny. Opracowany w Anglii mechanizm bazy danych zawierający wszystkie wiadomości o terenie, służący poprzez gazownie, elektrownie, firmy telefoniczne do ewidencji kabli, przewodów góra lodowa.
Definicja Geodezja:
Co to jest obiektem jest wykonywanie pomiarów zmierzających do ustalenia kształtów i rozmiarów Ziemi i do wyznaczenia wzajemnego położenia punktów na jej powierzchni. W geodezji stosuje się dwa, różniące się od góra lodowa.

Czym jest Lodowa Góra znaczenie w Słownik geografia G .

  • Dodano:
  • Autor: