GRANIT co to jest
Definicja granit co to jest. Czym jest głębinowa o jasnoszarej albo różowej barwie, ziarnista.

Co to jest Granit

Definicja GRANIT: najpospolitsza w górnej części skorupy ziemskiej skała głębinowa o jasnoszarej albo różowej barwie, ziarnista, niekiedy o słabo zaznaczonej strukturze porfirowej. W jego skład wchodzą kwarc, ortoklaz, mika dodatkowo w małych ilościach inne skalenie, augit i amfibol. Występuje najczęściej w centralnych częściach sporych łańcuchów górskich, tworząc wielkie masywy, tak zwany batolity. Granity wykorzystuje się w pierwszej kolejności w budownictwie. W Polsce regularnie spotykany w Sudetach, eksploatowany między innymi w kamieniołomach w Strzelinie, Strzegomiu i Szklarskiej Porębie

Definicja Gleby Słone:
Co to jest służąca do ustalenia gleb, gdzie profilu występuje poziom słony o miąższości powyżej 15 cm, zawierający powyżej 2% łatwo rozpuszczalnych soli. Powstają w warunkach klimatu kontynentalnego suchego granit.
Definicja Gleby Torfowe:
Co to jest powstających na terenach torfowisk. Bujny postęp roślinności bagiennej, mocne uwilgotnienie i trwała anaerobioza (brak dostępu powietrza) wywołują, iż martwa materia organiczna nie rozkłada się granit.
Definicja Gejzeryt:
Co to jest nawar krzemionkowy, skała osadowa, odmiana martwicy krzemionkowej granit.

Czym jest Granit znaczenie w Słownik geografia G .

  • Dodano:
  • Autor: