KOTLINA co to jest
Definicja kotlina co to jest. Czym jest położonymi wzniesieniami. Wyróżniamy między innymi kotliny.

Co to jest KOTLINA

Definicja KOTLINA: forma terenu zazwyczaj o owalnym kształcie, otoczona wyżej położonymi wzniesieniami. Wyróżniamy między innymi kotliny: zapadliskowe (o pochodzeniu tektonicznym), wulkaniczne (kaldera), erozyjne (powstałe w miejscu zbiegu kilku rzek), denudacyjne (rozwijające się na skałach o małej odporności). Kotliny na dnie oceanów nazywane są basenami

Definicja Kryptodepresja:
Co to jest depresja zalana poprzez jezioro, którego dno położone jest poniżej poziomu morza (a lustro wody ponad), na przykład jeziora Bajkał w Azji i Tanganika w Afryce kotlina co to jest.
Definicja Klimat:
Co to jest charakterystycznych dla danego obszaru stanów pogody, obserwowanych w ich naturalnym następstwie w dostatecznie długim czasie (ponad 30 lat). Układ taki jest rezultatem oddziaływania promieniowania kotlina definicja.
Definicja Kras:
Co to jest następuje rozpuszczanie skał (gł. wapieni, dolomitów, gipsów albo kredy) pod wpływem działania wody tworzącej powierzchniowe albo podziemne zagłębienia, rozpadliny, jaskinie i tym podobne; również kotlina co znaczy.
Definicja Kanał Morski:
Co to jest szeroka cieśnina, oddzielająca wyspę od większego lądu, na przykład kanał La Manche kotlina słownik.

Czym jest Kotlina znaczenie w Słownik geografia K .

  • Dodano:
  • Autor: