Definicja LĄDOLÓD: rozległa, jednolita pokrywa lodowa, zajmująca cały kontynent bądź znaczną jego część, także ogromną wyspę. Lądolód porusza się od największego wzniesienia we wszystkich kierunkach. Współczesne lądolody występują na Antarktydzie i na Grenlandii, zajmując łącznie powyżej 15 mln km2 i posiadając do 4 km miąższości. W przeszłości lądolody zajmowały znacząco większe obszary lądowe, na przykład w plejstocenie lądolody pokryły północną i środkową część Ameryki Północnej, blisko połowę Europy i znaczącą część Azji. W karbonie lądolody występowały między innymi na obszarach dzisiejszej Australii i południowej Afryki. Po stopnieniu lądolodu powstaje na powierzchni ziemi charakterystyczny zespół form polodowcowych
- Co znaczy Lód Martwy:
- Porównanie pozbawiona dopływu nowych, poruszających się mas lodowcowych; w szerokich szczelinach l.m. osadzają się piaski i żwiry tworzące kemy, ozy i in. formy akumulacji lodowcowej; po stopnieniu brył l.m lądolód co znaczy.
- Krzyżówka Las Sawannowy:
- Dlaczego tworzy grupę formacji sawannowych w klimacie podrównikowym o wybitnej porze suchej i niskich opadach 400-600 (900) mm rocznie. Wśród okazałych twardolistnych traw, rosną pojedynczo albo w niewielkich lądolód krzyżówka.
- Co to jest Las Zimozielony:
- Jak lepiej zajmujący niewielkie obszary w strefie klimatu ciepłego i wilgotnego klimatu oceanicznego (strefa umiarkowana) o opadach 1500-3000 mm, bez mroźnej zimy i z wyraźną porą chłodów. Należą tu wybrane lądolód co to jest.
- Słownik Las Borealny:
- Kiedy szpilkowego na obszarze Azji i Europy, charakterystycznego dla klimatu umiarkowanie chłodnego. Tajga zajmuje przewarzająca część obszaru Syberii i znaczące obszary Niżu Wschodnioeuropejskiego i lądolód słownik.
Czym jest Lądolód znaczenie w Słownik geografia L .