ZIMOZIELONY co to jest
Definicja las zimozielony co to jest. Czym jest klimatu ciepłego i wilgotnego klimatu oceanicznego.

Co to jest Las Zimozielony

Definicja LAS ZIMOZIELONY: zróżnicowany i zajmujący niewielkie obszary w strefie klimatu ciepłego i wilgotnego klimatu oceanicznego (strefa umiarkowana) o opadach 1500-3000 mm, bez mroźnej zimy i z wyraźną porą chłodów. Należą tu wybrane lasy w Azji Wschodniej (w południowej Japonii, Korei i Chinach), nadbrzeżne lasy w południowo-wschodniej części Ameryki Północnej, od Luizjany i środkowej Florydy po Karolinę Północną, w Chile, na Nowej Zelandii i lasy araukariowe południowej Brazylii

Definicja Las Galeriowy:
Co to jest las nadrzeczny, odmiana lasu deszczowego występująca wzdłuż brzegów rzek w dolinach zalewowych las zimozielony.
Definicja Lądolód:
Co to jest pokrywa lodowa, zajmująca cały kontynent bądź znaczną jego część, także ogromną wyspę. Lądolód porusza się od największego wzniesienia we wszystkich kierunkach. Współczesne lądolody występują na las zimozielony.
Definicja Lasotundra:
Co to jest znajdująca się w pasie przejściowym między lasem borealnym a tundrą. Złożona jest z roślinności mszystej i trawiasto-krzewinkowej i lasów iglastych w dolinach rzek i na osłoniętych od mroźnego wiatru las zimozielony.

Czym jest Zimozielony Las znaczenie w Słownik geografia L .

  • Dodano:
  • Autor: