ŚNIEGU WIECZNEGO LINIA co to jest
Definicja linia wiecznego śniegu co to jest. Czym jest całkowitemu stopnieniu; położenie g.w.ś.

Co to jest Linia Wiecznego Śniegu

Definicja LINIA WIECZNEGO ŚNIEGU: wysokość, ponad której roczny opad śniegu nie ulega w lecie całkowitemu stopnieniu; położenie g.w.ś. zależy gł. od średniej temperatury lata i od ilości opadów atmosf.; najwyżej wznosi się w pasie równikowym (do około 6 tys. m), skąd obniża się ku biegunom (w pn. Grenlandii i na Antarktydzie schodzi do poziomu morza); na przykład w Alpach leży na wys. 2500 3200 m, w Himalajach na wys. 4500 6100 m; ponad g.w.ś. mogą powstawać lodowce

Definicja Lodowiec:
Co to jest na lądzie ponad granicy wiecznego śniegu, znajdująca się w stałym, powolnym ruchu; tworzy się z nagromadzonego w sporych ilościach śniegu, który w wyniku ciągłego topnienia i zamarzania pod wpływem linia wiecznego śniegu.
Definicja Lądolód:
Co to jest pokrywa lodowa, zajmująca cały kontynent bądź znaczną jego część, także ogromną wyspę. Lądolód porusza się od największego wzniesienia we wszystkich kierunkach. Współczesne lądolody występują na linia wiecznego śniegu.
Definicja Las Liściasty:
Co to jest charakterystyczna dla strefy klimatycznej umiarkowanej, gdzie opady są spore (750-1500 mm), a temperatury średnie, z wyraźnie wyróżnioną sezonowością. Kluczowym składnikiem są drzewa zrzucające linia wiecznego śniegu.

Czym jest Śniegu Wiecznego Linia znaczenie w Słownik geografia L .

  • Dodano:
  • Autor: