Definicja MADY: mady rzeczne, typ gleb aluwialnych powstających w obrębie dolin rzecznych i na terenach delt z materiału przynoszonego poprzez wodę. Charakterystyczną właściwością mad jest występowanie w ich profilu glebowym różnej grubości warstewek, różniących się od siebie barwą i składem granulometrycznym, odpowiadających następnym, sporym wezbraniom wód, które zalewając dna dolin osadzają niesioną poprzez siebie zawiesinę. Mady są przeważnie żyzne, mają zróżnicowaną zawartość próchnicy (1-8%). Mady tworzą siedliska lasów łęgowych. Odznacza się mady: rzeczne właściwe, rzeczne próchniczne i rzeczne brunatne. W Polsce najlepiej wykształcone mady występują na terasach w dolinach największych rzek (między innymi Wisły, Odry, Dunajca, Sanu), a również na obszarze Żuław Wiślanych
- Co znaczy Metamorfizm:
- Porównanie geologicznych zachodzących w obrębie skorupy ziemskiej, powodujący zmiany składu chemicznego i mineralnego i struktury i tekstury jej skał, nie mniej jednak ich przeobrażenie (metamorfoza) dzieje się mady co znaczy.
- Krzyżówka Metalimnion:
- Dlaczego warstwa wód w jeziorach pomiędzy epilimnionem a hypolimnionem mady krzyżówka.
- Co to jest Meander:
- Jak lepiej wygięcie koryta rzeki, charakterystyczne dla rzek nizinnych. Zaczątkiem meandra może być ławica piaszczysta, na której osadza się drobny materiał transportowany poprzez rzekę, co wymienia przepływ mady co to jest.
- Słownik Muton:
- Kiedy geogr. pagórek jednostronnie wygładzony, do łagodnego stoku, poprzez lodowiec; baraniec mady słownik.
Czym jest Mady znaczenie w Słownik geografia M .