MAGHREB co to jest
Definicja maghreb co to jest. Czym jest zachodniej Afryki, obejmująca Maroko, Algierię, Tunezję i.

Co to jest MAGHREB

Definicja MAGHREB: (z języka arabskiego - "zachód"), nazwa państw północno-zachodniej Afryki, obejmująca Maroko, Algierię, Tunezję i niekiedy Libię. Definicja wprowadzone poprzez średniowiecznych geografów arabskich (wspólnota języka, religii, kultury i warunków naturalnych). W latach 30. XX w. powstała w Maroku nacjonalistyczna idea Wielkiego Maghrebu, obejmującego oprócz Maroka dodatkowo Mauretanię, saharyjskie posiadłości Hiszpanii (Sahara Hiszpańska ) i część algierskiej Sahary

Definicja Młaka:
Co to jest łąki, niskoturzycowej, występującej na glebach torfowych o wysokim poziomie wód gruntowych, rozwijającej się w lokalnych zagłębieniach, wysiękach i źródliskach na obszarze całego państwie, z turzycą maghreb co to jest.
Definicja Mapa:
Co to jest przedstawienie na płaszczyźnie wybranych cech powierzchni Ziemi i zjawisk przyrodniczych i socjalnych. Mapa charakteryzuje się: 1) matematycznie określoną konstrukcją (kartograficzne rzuty). 2 maghreb definicja.
Definicja Monsun:
Co to jest które zmieniają swój kierunek na przeciwny w zależności od pory roku. Rozróżnia się: - monsun letni (morski) z pogodą deszczową, związaną z niskim ciśnieniem nad lądem i przemieszczaniem się maghreb co znaczy.
Definicja Miraż:
Co to jest zdarzenie optyczne występujące w atmosferze (fotometeor), opierające na tworzeniu się pozornych (podwójnych albo wielokrotnych) obrazów będących odbiciem elementów znajdujących się na horyzoncie albo maghreb słownik.

Czym jest Maghreb znaczenie w Słownik geografia M .

  • Dodano:
  • Autor: