MAPA co to jest
Definicja mapa co to jest. Czym jest powierzchni Ziemi i zjawisk przyrodniczych i socjalnych. Mapa.

Co to jest Mapa

Definicja MAPA: graficzne przedstawienie na płaszczyźnie wybranych cech powierzchni Ziemi i zjawisk przyrodniczych i socjalnych. Mapa charakteryzuje się:1) matematycznie określoną konstrukcją (kartograficzne rzuty).2) zastosowaniem symboli kartograficznych.3) wybiórczym przedstawieniem cech i zjawisk.Mapy dzielimy wg:A) skali (mapy topograficzne, mapy przeglądowe).B) zasięgu terytorialnego (mapy regionów, krajów, kontynentów i tym podobne).C) tematu (mapy ogólnogeograficzne, mapy tematyczne).D) przeznaczenia (na przykład mapy nawigacyjne, projektowe, szkolne, turystyczne, samochodowe)

Definicja Martwa Fala:
Co to jest niewspółmiernie ogromna w relacji do siły wiatru (słaby wiatr albo nawet cisza). Martwa fala występuje poprzez dłuższy czas po ustaniu silnego wiatru, w konsekwencji znacznego rozkołysania morza, a mapa.
Definicja Miraż:
Co to jest zdarzenie optyczne występujące w atmosferze (fotometeor), opierające na tworzeniu się pozornych (podwójnych albo wielokrotnych) obrazów będących odbiciem elementów znajdujących się na horyzoncie albo mapa.
Definicja Morfogeneza:
Co to jest geol. mechanizm tworzenia się rzeźby terenu mapa.

Czym jest Mapa znaczenie w Słownik geografia M .

  • Dodano:
  • Autor: