MARSZE co to jest
Definicja marsze co to jest. Czym jest powstających z osadów morskich, w obrębie okresowo.

Co to jest Marsze

Definicja MARSZE: mady morskie, typ gleb napływowych (aluwialnych) powstających z osadów morskich, w obrębie okresowo zalewanych terenów na wybrzeżach. W profilu zaznacza się warstwowanie z charakterystyczną obecnością muszelek i innych resztek morskich zwierząt. W utworach przeważa frakcja ilasta, z sporą zawartością próchnicy - są glebami żyznymi. Występują na obszarach o wysokich dobowych wahaniach poziomu morza, raczej na wybrzeżach Morza Północnego i Oceanu Atlantyckiego (Holandia, zachodnia Dania), gdzie zabezpieczone od zalewania są użytkowane rolniczo. W Polsce zajmują niewielkie powierzchnie na wybrzeżu Zatoki Gdańskiej

Definicja Melioracja:
Co to jest realizowane w celu trwałego polepszenia umiejętności produkcyjnych gleb. Rozróżnia się: melioracje rolne (najszerzej służące) i melioracje miejskie i melioracje leśne. Melioracje rolne podzielone są marsze.
Definicja Monsun:
Co to jest które zmieniają swój kierunek na przeciwny w zależności od pory roku. Rozróżnia się: - monsun letni (morski) z pogodą deszczową, związaną z niskim ciśnieniem nad lądem i przemieszczaniem się marsze.
Definicja Meander:
Co to jest wygięcie koryta rzeki, charakterystyczne dla rzek nizinnych. Zaczątkiem meandra może być ławica piaszczysta, na której osadza się drobny materiał transportowany poprzez rzekę, co wymienia przepływ marsze.

Czym jest Marsze znaczenie w Słownik geografia M .

  • Dodano:
  • Autor: