MARTWICA co to jest
Definicja martwica co to jest. Czym jest wskutek wytrącania się krzemionki albo węglanu wapnia z.

Co to jest MARTWICA

Definicja MARTWICA: skała osadowa należąca do ekipy skał chemicznych. Powstaje wskutek wytrącania się krzemionki albo węglanu wapnia z roztworów gorących albo zimnych wód źródlanych. Tworzy najczęściej porowate albo gąbczaste struktury z widocznymi odciskami organów roślinnych (między innymi mchów, liści). Barwa zazwyczaj biała, brunatna albo żółtawa. Odmianę martwicy wapiennej stanowi trawertyn, z kolei martwicy krzemionkowej gejzeryt. W Polsce spotykana jest w Tatrach i w okolicach Krzeszowic

Definicja Magnetosfera:
Co to jest niebieskiego (na przykład planety), gdzie cząstki naładowane elektrycznie pozostają pod dominującym wpływem pola magnetycznego ciała. W razie Ziemi magnetosfera jest obszarem asymetrycznym martwica co to jest.
Definicja Międzymorze:
Co to jest lądu między dwoma obszarami wodnymi (morzami albo jeziorami). Przesmyk łączy niekiedy półwysep z resztą lądu (na przykład Przesmyk Koryncki u nasady Peloponezu, Parapolski Doł u nasady Kamczatki martwica definicja.
Definicja Mierzeja:
Co to jest piasku naniesionego z brzegu poprzez prądy przybrzeżne, odcinający częściowo albo kompletnie zatokę albo zalew od pełnego morza. Tworzy się na przedłużeniu wybrzeży, półwyspów i tym podobne Mierzeje martwica co znaczy.
Definicja Mielizna:
Co to jest żwirowa płycizna w rzece albo morzu. Powstaje w wyniku osadzania materiału transportowanego poprzez wodę przy miejscowym zmniejszeniu szybkości jej płynięcia. W morzach - w miejscach, gdzie martwica słownik.

Czym jest Martwica znaczenie w Słownik geografia M .

  • Dodano:
  • Autor: