MARTWICA co to jest
Definicja martwica co to jest. Czym jest wskutek wytrącania się krzemionki albo węglanu wapnia z.

Co to jest Martwica

Definicja MARTWICA: skała osadowa należąca do ekipy skał chemicznych. Powstaje wskutek wytrącania się krzemionki albo węglanu wapnia z roztworów gorących albo zimnych wód źródlanych. Tworzy najczęściej porowate albo gąbczaste struktury z widocznymi odciskami organów roślinnych (między innymi mchów, liści). Barwa zazwyczaj biała, brunatna albo żółtawa. Odmianę martwicy wapiennej stanowi trawertyn, z kolei martwicy krzemionkowej gejzeryt. W Polsce spotykana jest w Tatrach i w okolicach Krzeszowic

Definicja Muskowit:
Co to jest glinokrzemian potasu i glinu, minerał z gatunku mik. Krystalizuje w układzie jednoskośnym, tworząc kryształy w kształcie płaskich tabliczek. Łupliwość doskonała. Twardość 2-3. Najczęściej martwica.
Definicja Morena:
Co to jest wszelkiego rodzaju, transportowany albo pozostawiony poprzez lodowce. Złożona jest z przemieszanych frakcji różnej wielkości, od głazów i bloków, poprzez kamienie, okruchy, po piasek i pył skalny martwica.
Definicja Muł:
Co to jest błonisty osad występujący w naturalnych zbiornikach wód albo w ich pobliżu, złożony z drobnych cząstek mineralnych i organicznych; szlam martwica.

Czym jest Martwica znaczenie w Słownik geografia M .

  • Dodano:
  • Autor: