MARTWICA co to jest
Definicja martwica co to jest. Czym jest wskutek wytrącania się krzemionki albo węglanu wapnia z.

Co to jest Martwica

Definicja MARTWICA: skała osadowa należąca do ekipy skał chemicznych. Powstaje wskutek wytrącania się krzemionki albo węglanu wapnia z roztworów gorących albo zimnych wód źródlanych. Tworzy najczęściej porowate albo gąbczaste struktury z widocznymi odciskami organów roślinnych (między innymi mchów, liści). Barwa zazwyczaj biała, brunatna albo żółtawa. Odmianę martwicy wapiennej stanowi trawertyn, z kolei martwicy krzemionkowej gejzeryt. W Polsce spotykana jest w Tatrach i w okolicach Krzeszowic

Definicja Mikrorzeźba:
Co to jest powierzchni Ziemi, wchodzących w obręb - decyzyjnych o charakterze obszaru - makroform (makrorzeźba). Przykładami mikroform są żłobki krasowe, zmarszczki wiatrowe (ripplemarki), terasy bydlęce, doły martwica.
Definicja Magnetyzm Ziemski:
Co to jest z fizycznych właściwości Ziemi jako planety. W rezultacie działania złożonego zespołu zjawisk fizycznych, wiążących się z ruchem obrotowym, Ziemia tworzy olbrzymi magnes z ośrodkiem w swoim jądrze i martwica.
Definicja Morze:
Co to jest będący częścią oceanu, oddzielony od niego wyspami, podwodnymi progami, cieśninami, położony w pobliżu lądu. Niekiedy jako morze ustala się spore słone jeziora, odcięte od oceanu, na przykład Morze martwica.

Czym jest Martwica znaczenie w Słownik geografia M .

  • Dodano:
  • Autor: