MELAFIR co to jest
Definicja melafir co to jest. Czym jest składzie przeważają kryształy plagioklazów, piroksenów i.

Co to jest Melafir

Definicja MELAFIR: magmowa skała wylewna, należąca do ekipy skał zasadowych. W składzie przeważają kryształy plagioklazów, piroksenów i oliwinów. Struktura najczęściej porfirowa. Tekstura porfirowa albo migdałowcowa, odróżniająca melafir od bazaltu i andezytu, mających podobny skład mineralny. Barwa czerwona, ciemnoszara, szarozielona albo czarna. W Polsce spotykany w okolicach Krakowa (Alwernia, Regulice, Rudna)

Definicja Marmur:
Co to jest powstała w procesie przeobrażenia skał węglanowych (wapieni, dolomitów) składająca się raczej z ziaren kalcytu. W zależności od domieszek może przybierać różne barwy: białą, szarą, różową melafir.
Definicja Międzyrzecze:
Co to jest zazwyczaj równinny, położony między dwoma rzekami podobnej rangi i wielkości, regularnie łączącymi się ze sobą, albo uchodzącymi blisko siebie do morza. Klasycznym odpowiednikiem międzyrzecza jest melafir.
Definicja Morze:
Co to jest będący częścią oceanu, oddzielony od niego wyspami, podwodnymi progami, cieśninami, położony w pobliżu lądu. Niekiedy jako morze ustala się spore słone jeziora, odcięte od oceanu, na przykład Morze melafir.

Czym jest Melafir znaczenie w Słownik geografia M .

  • Dodano:
  • Autor: