MELAFIR co to jest
Definicja melafir co to jest. Czym jest składzie przeważają kryształy plagioklazów, piroksenów i.

Co to jest Melafir

Definicja MELAFIR: magmowa skała wylewna, należąca do ekipy skał zasadowych. W składzie przeważają kryształy plagioklazów, piroksenów i oliwinów. Struktura najczęściej porfirowa. Tekstura porfirowa albo migdałowcowa, odróżniająca melafir od bazaltu i andezytu, mających podobny skład mineralny. Barwa czerwona, ciemnoszara, szarozielona albo czarna. W Polsce spotykany w okolicach Krakowa (Alwernia, Regulice, Rudna)

Definicja makroklimat:
Co to jest przedmiotów klimatologicznych) charakterystyczny dla większych obszarów na Ziemi, na przykład strefy, kontynentu, państwie, regionu. Makroklimat zależy od ogólnej cyrkulacji atmosferycznej MELAFIR.
Definicja mikrorzeźba:
Co to jest powierzchni Ziemi, wchodzących w obręb - decyzyjnych o charakterze obszaru - makroform (makrorzeźba). Przykładami mikroform są żłobki krasowe, zmarszczki wiatrowe (ripplemarki), terasy bydlęce, doły MELAFIR.
Definicja monokultura:
Co to jest gospodarczych jednego gatunku rośliny, na przykład: drzew leśnych albo zbóż, kawy, winnej latorośli, trzciny cukrowej, bawełny. Monokultura charakteryzuje się sporą podatnością na gradacje owadów MELAFIR.

Czym jest Melafir znaczenie w Słownik geografia M .

  • Dodano:
  • Autor: