MELIORACJA co to jest
Definicja melioracja co to jest. Czym jest umiejętności produkcyjnych gleb. Rozróżnia się.

Co to jest MELIORACJA

Definicja MELIORACJA: zabiegi techniczne realizowane w celu trwałego polepszenia umiejętności produkcyjnych gleb. Rozróżnia się: melioracje rolne (najszerzej służące) i melioracje miejskie i melioracje leśne. Melioracje rolne podzielone są na: - wodne (fundamentalne - klasyfikacja rzek, budowa kanałów, wałów ochronnych, zapór i zbiorników wodnych, i szczegółowe - odwadnianie gleb podmokłych dzięki kanałów, drenowania albo kretowania i nawadnianie gleb suchych za pośrednictwem rowów, ciągów drenarskich i tym podobne), - agrotechniczne (agromelioracje), - fitotechniczne (fitomelioracje). W warunkach klimatycznych Polski, z racji na zmienny stan wilgotności gleby pośrodku roku, stosuje się zarówno odwadnianie, jak i nawadnianie gleb

Definicja Muszlowiec:
Co to jest należąca do ekipy skał organogenicznych. Stanowi wytwór nagromadzenia sporych ilości wapiennych muszli małży, ramienionogów, ślimaków, skorupiaków i amonitów, regularnie także szkieletów szkarłupni melioracja co to jest.
Definicja Mielizna:
Co to jest żwirowa płycizna w rzece albo morzu. Powstaje w wyniku osadzania materiału transportowanego poprzez wodę przy miejscowym zmniejszeniu szybkości jej płynięcia. W morzach - w miejscach, gdzie melioracja definicja.
Definicja Miombo:
Co to jest formacja roślinna podobna do caatingi, która występuje w dorzeczu rzeki Zambezi melioracja co znaczy.
Definicja Magnetosfera:
Co to jest niebieskiego (na przykład planety), gdzie cząstki naładowane elektrycznie pozostają pod dominującym wpływem pola magnetycznego ciała. W razie Ziemi magnetosfera jest obszarem asymetrycznym melioracja słownik.

Czym jest Melioracja znaczenie w Słownik geografia M .

  • Dodano:
  • Autor: