MGŁA co to jest
Definicja mgła co to jest. Czym jest 05 mm) albo lodu w powietrzu. Wyróżniamy mgły: a) radiacyjne.

Co to jest Mgła

Definicja MGŁA: zawiesina bardzo małych kropel wody (o średnicy poniżej 0,05 mm) albo lodu w powietrzu. Wyróżniamy mgły:a) radiacyjne, spowodowane mocnym ochłodzeniem gruntu w konsekwencji nocnego wypromieniowania ciepła. Ich stworzeniu sprzyjają pogodne i bezwietrzne noce,b) powstające w przyziemnej warstwie, gdy ciepłe i wilgotne powietrze miesza się bez pośpiechu z chłodnym, mniej wilgotnym,c) adwekcyjne, spowodowane napływem ciepłego i wilgotnego powietrza nad wychłodzoną powierzchnią Ziemi - lądową albo wodną,d) spowodowane parowaniem z cieplejszej, swobodnej powierzchni wodnej, charakterystyczne dla jesiennych wieczorów i nocy nad jeziorami i sporymi rzekami,e) smog

Definicja Meseta:
Co to jest lokalna nazwa płaskowyżu, stosowana w państwach Półwyspu Iberyjskiego i Ameryki Łacińskiej mgła.
Definicja Maar:
Co to jest eksplozywny, jest to powstały w wyniku wybuchu gazów wulkanicznych. Regularnie wypełniony wodą, wskutek czego powstaje jezioro o charakterystycznym okrągłym kształcie, średnicy od kilkuset metrów do mgła.
Definicja Masyw Górski:
Co to jest w formie zwartej ekipy górskiej, zbudowanej zazwyczaj z podobnie odpornych na degradację skał, najczęściej magmowych albo metamorficznych. Masywy górskie występują bądź samodzielnie, wyraźnie mgła.

Czym jest Mgła znaczenie w Słownik geografia M .

  • Dodano:
  • Autor: