MIELIZNA co to jest
Definicja mielizna co to jest. Czym jest Powstaje w wyniku osadzania materiału transportowanego.

Co to jest Mielizna

Definicja MIELIZNA: piaszczysta albo żwirowa płycizna w rzece albo morzu. Powstaje w wyniku osadzania materiału transportowanego poprzez wodę przy miejscowym zmniejszeniu szybkości jej płynięcia. W morzach - w miejscach, gdzie wzniesienie szelfu dochodzi blisko do powierzchni morza. Mielizna stanowi niebezpieczną przeszkodę w żegludze zarówno morskiej, jak także śródlądowej

Definicja Marzlina:
Co to jest której temperatura utrzymuje się poniżej 0°C przynajmniej poprzez 2 lata (jednocześnie średnia roczna temperatura powietrza nie przekracza -8°C). Przestwory glebowe są wypełnione lodem poprzez cały mielizna.
Definicja Młaka:
Co to jest łąki, niskoturzycowej, występującej na glebach torfowych o wysokim poziomie wód gruntowych, rozwijającej się w lokalnych zagłębieniach, wysiękach i źródliskach na obszarze całego państwie, z turzycą mielizna.
Definicja Miraż:
Co to jest zdarzenie optyczne występujące w atmosferze (fotometeor), opierające na tworzeniu się pozornych (podwójnych albo wielokrotnych) obrazów będących odbiciem elementów znajdujących się na horyzoncie albo mielizna.

Czym jest Mielizna znaczenie w Słownik geografia M .

  • Dodano:
  • Autor: