MIELIZNA co to jest
Definicja mielizna co to jest. Czym jest Powstaje w wyniku osadzania materiału transportowanego.

Co to jest Mielizna

Definicja MIELIZNA: piaszczysta albo żwirowa płycizna w rzece albo morzu. Powstaje w wyniku osadzania materiału transportowanego poprzez wodę przy miejscowym zmniejszeniu szybkości jej płynięcia. W morzach - w miejscach, gdzie wzniesienie szelfu dochodzi blisko do powierzchni morza. Mielizna stanowi niebezpieczną przeszkodę w żegludze zarówno morskiej, jak także śródlądowej

Definicja Mikrorzeźba:
Co to jest powierzchni Ziemi, wchodzących w obręb - decyzyjnych o charakterze obszaru - makroform (makrorzeźba). Przykładami mikroform są żłobki krasowe, zmarszczki wiatrowe (ripplemarki), terasy bydlęce, doły mielizna.
Definicja Miraż:
Co to jest zdarzenie optyczne występujące w atmosferze (fotometeor), opierające na tworzeniu się pozornych (podwójnych albo wielokrotnych) obrazów będących odbiciem elementów znajdujących się na horyzoncie albo mielizna.
Definicja Melafir:
Co to jest wylewna, należąca do ekipy skał zasadowych. W składzie przeważają kryształy plagioklazów, piroksenów i oliwinów. Struktura najczęściej porfirowa. Tekstura porfirowa albo migdałowcowa, odróżniająca mielizna.

Czym jest Mielizna znaczenie w Słownik geografia M .

  • Dodano:
  • Autor: