Krzyżówka MIELIZNA co to jest
Definicja mielizna co to jest. Czym jest Powstaje w wyniku osadzania materiału transportowanego co znaczy.

Czy przydatne?

Co to jest MIELIZNA

Definicja MIELIZNA: piaszczysta albo żwirowa płycizna w rzece albo morzu. Powstaje w wyniku osadzania materiału transportowanego poprzez wodę przy miejscowym zmniejszeniu szybkości jej płynięcia. W morzach - w miejscach, gdzie wzniesienie szelfu dochodzi blisko do powierzchni morza. Mielizna stanowi niebezpieczną przeszkodę w żegludze zarówno morskiej, jak także śródlądowej

Co znaczy Mezosfera:
Porównanie atmosfery ponad stratosfery, do wysokości około 80 km, gdzie następuje stopniowy spadek temperatury od 0 do -80 st. C i zdarzenie świecenia atmosfery Ziemi. 2. geol. powłoka wnętrza kuli ziemskiej mielizna co znaczy.
Krzyżówka Meseta:
Dlaczego lokalna nazwa płaskowyżu, stosowana w państwach Półwyspu Iberyjskiego i Ameryki Łacińskiej mielizna krzyżówka.
Co to jest Monadnok:
Jak lepiej formy powierzchni ziemi w formie wzniesienia (góra, wzgórze, pagórek, skalica) sterczącego pośród obszarów niżej położonych o łagodniejszej rzeźbie. Twardzielec cechuje się zazwyczaj bardziej mielizna co to jest.
Słownik Masa Powietrza:
Kiedy o rozciągłości w poziomie rzędu tys. km, wyróżniający się zbliżonymi warunkami termicznymi i wilgotnościowymi i innymi cechami nabytymi poprzez dłuższy pobyt nad określonym typem podłoża mielizna słownik.

Czym jest Mielizna znaczenie w Słownik geografia M .

  • Dodano:
  • Autor: