MIELIZNA co to jest
Definicja mielizna co to jest. Czym jest Powstaje w wyniku osadzania materiału transportowanego.

Co to jest Mielizna

Definicja MIELIZNA: piaszczysta albo żwirowa płycizna w rzece albo morzu. Powstaje w wyniku osadzania materiału transportowanego poprzez wodę przy miejscowym zmniejszeniu szybkości jej płynięcia. W morzach - w miejscach, gdzie wzniesienie szelfu dochodzi blisko do powierzchni morza. Mielizna stanowi niebezpieczną przeszkodę w żegludze zarówno morskiej, jak także śródlądowej

Definicja Mezopauza:
Co to jest o nieznacznej miąższości oddzielająca warstwy w atmosferze ziemskiej: stratosferę od termosfery. Znajduje się na wysokości około 80-85 km nad powierzchnią Ziemi. Temperatura około -90° C, ciśnienie mielizna.
Definicja Masa Powietrza:
Co to jest o rozciągłości w poziomie rzędu tys. km, wyróżniający się zbliżonymi warunkami termicznymi i wilgotnościowymi i innymi cechami nabytymi poprzez dłuższy pobyt nad określonym typem podłoża mielizna.
Definicja Monokultura:
Co to jest gospodarczych jednego gatunku rośliny, na przykład: drzew leśnych albo zbóż, kawy, winnej latorośli, trzciny cukrowej, bawełny. Monokultura charakteryzuje się sporą podatnością na gradacje owadów mielizna.

Czym jest Mielizna znaczenie w Słownik geografia M .

  • Dodano:
  • Autor: