JEZIORNA MA co to jest
Definicja misa jeziorna co to jest. Czym jest Na podstawie pochodzenia i mechanizmów formujących.

Co to jest Misa Jeziorna

Definicja MISA JEZIORNA: zagłębienie w powierzchni terenu wypełnione wodami jeziora. Na podstawie pochodzenia i mechanizmów formujących misę jeziorną odznacza się następujące ich typy: 1) tektoniczne (na przykład Tanganika, Bajkał), 2) lodowcowe (((na przykład Morskie Oko, Jezioro Genewskie), 3) wulkaniczne, 4) eoliczne (((((na przykład Teke w Kazachstanie), 5) meteorytowe, 6) wodno-erozyjne i wodno-akumulacyjne, 7) zapadliskowe (zjawiska krasowe i sufozyjne), 8) organiczne (bagienne i laguny), 9) zaporowe, powstałe w wyniku ((((((na przykład zasypania doliny poprzez spore osuwisko

Definicja Monadnok:
Co to jest formy powierzchni ziemi w formie wzniesienia (góra, wzgórze, pagórek, skalica) sterczącego pośród obszarów niżej położonych o łagodniejszej rzeźbie. Twardzielec cechuje się zazwyczaj bardziej misa jeziorna.
Definicja Marzlina:
Co to jest której temperatura utrzymuje się poniżej 0°C przynajmniej poprzez 2 lata (jednocześnie średnia roczna temperatura powietrza nie przekracza -8°C). Przestwory glebowe są wypełnione lodem poprzez cały misa jeziorna.
Definicja Morena:
Co to jest wszelkiego rodzaju, transportowany albo pozostawiony poprzez lodowce. Złożona jest z przemieszanych frakcji różnej wielkości, od głazów i bloków, poprzez kamienie, okruchy, po piasek i pył skalny misa jeziorna.

Czym jest Jeziorna Misa znaczenie w Słownik geografia M .

  • Dodano:
  • Autor: