MTRAL co to jest
Definicja mistral co to jest. Czym jest dolinie Rodanu, jako mocny, suchy, zimny wiatr, północny.

Co to jest Mistral

Definicja MISTRAL: lokalna nazwa wiatru typu bora. Występuje we Francji, w dolinie Rodanu, jako mocny, suchy, zimny wiatr, północny albo północno -zachodni, spadający z Masywu Centralnego albo przedgórza Alp w kierunku Morza Śródziemnego. Mistral występuje raczej w zimie i na wiosnę, gdy nad zachodnią częścią Morza Śródziemnego panuje niskie ciśnienie, a nad zachodnią Europą wysokie

Definicja Marzlina:
Co to jest której temperatura utrzymuje się poniżej 0°C przynajmniej poprzez 2 lata (jednocześnie średnia roczna temperatura powietrza nie przekracza -8°C). Przestwory glebowe są wypełnione lodem poprzez cały mistral.
Definicja Morze:
Co to jest będący częścią oceanu, oddzielony od niego wyspami, podwodnymi progami, cieśninami, położony w pobliżu lądu. Niekiedy jako morze ustala się spore słone jeziora, odcięte od oceanu, na przykład Morze mistral.
Definicja Miraż:
Co to jest zdarzenie optyczne występujące w atmosferze (fotometeor), opierające na tworzeniu się pozornych (podwójnych albo wielokrotnych) obrazów będących odbiciem elementów znajdujących się na horyzoncie albo mistral.

Czym jest Mistral znaczenie w Słownik geografia M .

  • Dodano:
  • Autor: