MONADNOK co to jest
Definicja monadnok co to jest. Czym jest wzniesienia (góra, wzgórze, pagórek, skalica) sterczącego.

Co to jest Monadnok

Definicja MONADNOK: twardzielec, rodzaj formy powierzchni ziemi w formie wzniesienia (góra, wzgórze, pagórek, skalica) sterczącego pośród obszarów niżej położonych o łagodniejszej rzeźbie. Twardzielec cechuje się zazwyczaj bardziej stromymi stokami i śmielszymi kształtami w relacji do otoczenia. Zbudowany jest ze skał odporniejszych od skał otoczenia, w relacji do których ulega wolniejszemu procesowi degradacji. Rodzajem twardzielca jest między innymi nek wulkaniczny. Twardzielce występują najczęściej obszarach o klimacie tropikalnym, lecz spotyka się je również w innych strefach klimatycznych. W Polsce twardzielcami są na przykład skałki Pienińskiego Pasa Skalicowego w Karpatach i Śnieżka w Karkonoszach

Definicja Mgła:
Co to jest małych kropel wody (o średnicy poniżej 0,05 mm) albo lodu w powietrzu. Wyróżniamy mgły: a) radiacyjne, spowodowane mocnym ochłodzeniem gruntu w konsekwencji nocnego wypromieniowania ciepła. Ich monadnok.
Definicja Mezopauza:
Co to jest o nieznacznej miąższości oddzielająca warstwy w atmosferze ziemskiej: stratosferę od termosfery. Znajduje się na wysokości około 80-85 km nad powierzchnią Ziemi. Temperatura około -90° C, ciśnienie monadnok.
Definicja Makia:
Co to jest zielonej roślinności twardolistnej (wrzosiec drzewiasty, mirt, gatunki rodzaju Cistus, pistacja kleista, skarlałe dęby, drzewo mastyksowe, poziomkowe, palma karłatka i liczne rośliny zielne) w monadnok.

Czym jest Monadnok znaczenie w Słownik geografia M .

  • Dodano:
  • Autor: