MONOKULTURA co to jest
Definicja monokultura co to jest. Czym jest przykład: drzew leśnych albo zbóż, kawy, winnej.

Co to jest Monokultura

Definicja MONOKULTURA: uprawa dla celów gospodarczych jednego gatunku rośliny, na przykład: drzew leśnych albo zbóż, kawy, winnej latorośli, trzciny cukrowej, bawełny. Monokultura charakteryzuje się sporą podatnością na gradacje owadów albo czynników chorobotwórczych, dlatego zastępowana jest układami wielogatunkowymi: drzewostanami mieszanymi albo płodozmianem

Definicja Mapa Pogody:
Co to jest obecny stan pogody na sporym obszarze, na przykład kontynencie. Rozróżnia się mapy synoptyczne: 1) dolne, zawierające dane meteorologiczne, takie jak: temperatura, ciśnienie zredukowane do poziomu monokultura.
Definicja Mielizna:
Co to jest żwirowa płycizna w rzece albo morzu. Powstaje w wyniku osadzania materiału transportowanego poprzez wodę przy miejscowym zmniejszeniu szybkości jej płynięcia. W morzach - w miejscach, gdzie monokultura.
Definicja Młaka:
Co to jest łąki, niskoturzycowej, występującej na glebach torfowych o wysokim poziomie wód gruntowych, rozwijającej się w lokalnych zagłębieniach, wysiękach i źródliskach na obszarze całego państwie, z turzycą monokultura.

Czym jest Monokultura znaczenie w Słownik geografia M .

  • Dodano:
  • Autor: