EKOLOGICZNA NZA co to jest
Definicja nisza ekologiczna co to jest. Czym jest przystosowawcza) i przestrzeń fizyczna zajmowana.

Co to jest Nisza Ekologiczna

Definicja NISZA EKOLOGICZNA: zespół czynników ekologicznych (nisza fizjologiczno-przystosowawcza) i przestrzeń fizyczna zajmowana poprzez dany organizm (nisza przestrzenna) konieczne dla jego egzystencji. Ustala znaczenie i rolę danego gatunku w ekosystemie, jest to sposób przetwarzania energii (miejsce w łańcuchu pokarmowym), zachowania się, wpływ na środowisko i zależności od innych gatunków. Zbliżone nisze ekologiczne gatunków prowadzą do ich konkurencji biologicznej (Gausego zasada). Ten sam organizm może zajmować w swojej ontogenezie różne nisze ekologiczne, na przykład kijanka żywi się pokarmem roślinnym, żaba z kolei jest mięsożerna

Definicja N.P.M.:
Co to jest skrót nad poziomem morza , podanie wysokości z tym wyznacznikiem znaczy wysokość bezwzględną nisza ekologiczna.
Definicja Nawałnica:
Co to jest wiatr o prędkości do powyżej 20-30 m/s, regularnie zmieniający swój kierunek, z gwałtownymi porywami, powtarzającymi się niekiedy pośrodku krótkiego czasu. Nawałnicy towarzyszą spore zmiany ciśnienia nisza ekologiczna.
Definicja Niwelacja:
Co to jest pomiarów topograficznych i geodezyjnych, wykorzystywany do wyznaczenia wysokości danego punktu względem przyjętego poziomu odniesienia. Niwelacja złożona jest z ciągu pomiarów. Znając wysokość n.p.m nisza ekologiczna.

Czym jest Ekologiczna Nisza znaczenie w Słownik geografia N .

  • Dodano:
  • Autor: