EKOLOGICZNA NZA co to jest
Definicja nisza ekologiczna co to jest. Czym jest przystosowawcza) i przestrzeń fizyczna zajmowana.

Co to jest Nisza Ekologiczna

Definicja NISZA EKOLOGICZNA: zespół czynników ekologicznych (nisza fizjologiczno-przystosowawcza) i przestrzeń fizyczna zajmowana poprzez dany organizm (nisza przestrzenna) konieczne dla jego egzystencji. Ustala znaczenie i rolę danego gatunku w ekosystemie, jest to sposób przetwarzania energii (miejsce w łańcuchu pokarmowym), zachowania się, wpływ na środowisko i zależności od innych gatunków. Zbliżone nisze ekologiczne gatunków prowadzą do ich konkurencji biologicznej (Gausego zasada). Ten sam organizm może zajmować w swojej ontogenezie różne nisze ekologiczne, na przykład kijanka żywi się pokarmem roślinnym, żaba z kolei jest mięsożerna

Definicja Niżówka:
Co to jest się stanu wód w ciekach powierzchniowych (rzeki, strumienie), występujące corocznie okresowo, a będące zazwyczaj skutkiem dłuższej suszy. W trakcie niżówki cieki zasilane są z zasobów podziemnych, co nisza ekologiczna.
Definicja Niecka:
Co to jest geologiczna, rodzaj synkliny, o łagodnie nachylonych, rozległych skrzydłach fałdu. 2) ogólna nazwa wklęsłej formy terenu w kształcie dość płytkiego zagłębienia o łagodnych zboczach. Niecka mają nisza ekologiczna.
Definicja Nawis:
Co to jest powstająca na grzbiecie górskim albo grani w formie wiszącej nad jednym ze stoków przewieszki o niekiedy znaczących rozmiarach. Nawis powstaje w konsekwencji nawiewania śniegu poprzez wiatr wiejący nisza ekologiczna.

Czym jest Ekologiczna Nisza znaczenie w Słownik geografia N .

  • Dodano:
  • Autor: