NIWELACJA co to jest
Definicja niwelacja co to jest. Czym jest wykorzystywany do wyznaczenia wysokości danego punktu.

Co to jest Niwelacja

Definicja NIWELACJA: rodzaj terenowych pomiarów topograficznych i geodezyjnych, wykorzystywany do wyznaczenia wysokości danego punktu względem przyjętego poziomu odniesienia. Niwelacja złożona jest z ciągu pomiarów. Znając wysokość n.p.m. pierwszego punktu mierzymy wysokość innych punktów (dzięki niwelatora i tak zwany łaty) i otrzymujemy wysokość danego obiektu, nie mniej jednak może ona być bezwzględna (tzn. względem poziomu morza) albo względna (tzn. względem innego punktu w terenie, na przykład dna doliny)

Definicja Niż Baryczny:
Co to jest niskiego ciśnienia charakteryzujący się zamkniętym układem izobar, gdzie ciśnienie powietrza maleje od zewnątrz do środka. Szczególnym przypadkiem niżu atmosferycznego jest cyklon tropikalny niwelacja.
Definicja Namorzyny:
Co to jest formacja roślinna złożona z wiecznie zielonych drzew, występująca w strefie pływów morskich na wybrzeżach i u ujścia rzek w obszarze międzyzwrotnikowym, w trakcie przypływu zalewana wodą morską niwelacja.
Definicja Nawałnica:
Co to jest wiatr o prędkości do powyżej 20-30 m/s, regularnie zmieniający swój kierunek, z gwałtownymi porywami, powtarzającymi się niekiedy pośrodku krótkiego czasu. Nawałnicy towarzyszą spore zmiany ciśnienia niwelacja.

Czym jest Niwelacja znaczenie w Słownik geografia N .

  • Dodano:
  • Autor: